Döviz artışı üzerinde fiyatlandırma yapanlar için MHP İl Başkanı çağrı yaptı: Fırsatçıların ürünlerini almayarak onlara fırsat vermeyin!

Konulara farklı bakabilen biri olarak tanıdığımız MHP İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, başkan yardımcıları Tugay Sait Seyhan, Cüneyt Subilir ve Mustafa Aydın’la birlikte dün Olay Medya’ya konuk oldu.
Sohbet…
MHP ile AK Parti arasında gündemde olan ittifak beklentisinden başladı, günlük yaşamı etkileyen fırsat zamlarına kadar uzadı.
Öncelikle…
Henüz Ankara’da somut adım atılmamasına karşın ittifak için hazır ve istekli gördük Coşkun’u. Bu ittifakı da “siyasi istikrarın korunması için” önemli buluyor. “Ülkenin menfaatleri, insanımızın ezdirilmemesi için işbirliğinin devam etmesi gerektiğini” söylüyor.
Buna karşın…
Konu bu denli gündemdeyken “AK Parti’nin bazı teşkilat mensuplarında umursamazlık olduğunu” düşünüyor ve “ülkenin en çok ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberlik konusuna önem vermeyenlere” üzülüyor.
Adaylıklar konusunu “cüsselerini büyütmeden” görüşmeye hazır olduklarını da ekliyor.
Söz…
Ekonomideki gelişmelere döndüğünde de şu değerlendirmeyi yaptı:
“Döviz artışının üstünde fiyatlandırma yapanlar var. Bu millete böyle şeyler yakışmıyor. Biz de tüketici olarak bu ürünleri tercih etmemeliyiz. Fırsatçıların ürünlerini almayarak onlara fırsat vermeyelim.”