MHP’nin yaklaşımını Genel Sekreter Büyükataman açıkladı: Bünyeden çıkacak Büyükşehir adayıyla seçime katılacak gibi hazırlık

Gazetelerde okuyor, televizyon programlarında dinliyoruz… Cumhur İttifakı kapsamında, Büyükşehirler ve kayyumla yönetilen belediyelerde MHP’nin aday çıkarmayıp AK Parti adaylarını destekleyeceği, il ve ilçede kendi adaylarıyla seçime gireceği konuşuluyor.
Konuyu…
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’a sorduğumuzda “Adı üstünde, hepsi spekülasyon” dedi ve şunu söyledi:
“Gerçek olan tek şey şu: Sayın Cumhurbaşkanı partisinin il başkanları toplantısında Cumhur İttifakı’nın devamının uygun olacağını, kendisinin de olumlu baktığını ifade etti.”
Şunun altını çizdi:
“İlgili arkadaşların bir araya gelip çalışma yapabileceklerini söyledi. İşte o çalışma henüz yapılmadı, görüşme olmadı.”
Ardından…
“Bu nedenle ihtiyatlı olunmasında yarar var” uyarısı yapıp yol haritası çizdi:
“28-30 Eylül tarihleri arasında milletvekillerimiz, Merkez Yönetim Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerimizin katılımıyla Kızılcahamam’da kampımız olacak.”
Şöyle devam etti:
“Hem gelişen iç ve dış hadiseler, hem yerel seçimlerle ilgili hazırlık ve stratejilerimizi burada değerlendireceğiz.”
Şuna işaret etti:
“Sanırım AK Parti de ekimin ilk haftası benzer toplantı yapacak. Belki bu toplantılardan sonra bir araya gelinip değerlendirme yapılır.”
Bugün için MHP’nin yerel seçime bakışını da şöyle açıkladı:
“Kendi adaylarımızla seçime katılacak gibi hazırlık yapıyoruz. Genel Merkez’de yoğun bir trafik var. Elimizde olan 131 il-ilçe belediyesini korumak önceliğimiz. Yenilerini katabilmek de hedefimiz.”
Bu noktada…
MHP’nin Bursa Büyükşehir adayı için çerçeve çizdi:
“Bursa adayıyla ilgili henüz bir değerlendirme yapmadık. Fakat dışarıdan değil, bünyeden olur.”
Şunu anımsattı:
“Zaman zaman dışarıdan adaylar gösterildi, ama arzu edilen netice olmadı. Partililerimizden bu işi emanet edeceğimiz kendi kaynağımız, seçildiğinde nereden geldiğini unutmayacak çok sayıda arkadaşımız var.”
Şunu da ekledi:
“Arkadaşlarımız arasından değerlendirme yaparız, fakat şu an isim ifade edebilecek noktada değiliz. Önümüzdeki aydan itibaren ele alınır.”

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

21

09 2018

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: