Yerel seçime Beştepe’den bakış… Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu AK Parti kriterini açıkladı: Halkta karşılığı olan, en iyiyi yapabilecek adaylar

Ayşe Türkmenoğlu iki dönem AK Parti Konya Milletvekili olarak parlamento görevi yaptı. 2015’te aday gösterilmeyince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet edildi ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı oldu.
Siyasetin içinden geldiği için, siyasetin satır aralarını okuyabiliyor.
Nitekim…
Hazırlıkları başlayan yerel seçimi sorduğumuzda söze “AK Parti belediyecilik anlayışıyla Türkiye’ye çağ atlatan partidir” diyerek başladı.
Ardından…
Yakın geçmişte, daha doğrusu geçen yıldan bu yana gelişmeleri anımsattı:
“Bu süreçte bazı değişiklikler oldu. Örneğin, metal yorgunluğu denilen nedenlerle bazı belediyelerde görev değişiklikleri yaşandı.”
Peki…
Önümüzdeki süreçte ne olacak? İşte Türkmenoğlu’nun cevabı:
“Yerel seçimlerde kamuoyu tercihleri ve belediye başkanlarının karnelerine bakılacak. AK Parti Genel Merkezi en iyi şekilde yola devam edebileceği adayları seçecek.”
Bu kritere şunu ekledi:
“AK Parti yeni bir şeyler yapacak belediye başkanları bulacak.”
Sonra da gözlemini paylaştı:
“Her dönem AK Parti kendi belediyeciliğini kendisiyle yarıştırır. Bir anlamda kendi kendine rakip oldu. Zaten AK Parti dışında böyle yapan parti yok maalesef.”
Bu noktada…
“Şehirler geliştikçe hizmetlerde farklılık ve çeşitlilik artıyor, talepler fazlalaşıyor” deyip şu değerlendirmeyi yaptı:
“Eskiden yol, su, çöp toplama ve fiziki iyileştirme belediyeciliği vardı. Zaman yeni beklentileri beraberinde getirdi. Artık kültürel etkinlikler ve eğitim faaliyetleri önemli.”
Şöyle devam etti:
“AK Parti bundan sonra da insanlarımızın talepleri ve beklentileri doğrultusunda kendi belediyecilik anlayışını yenileyecek, hatta bir format atıp yoluna devam edecek.”
31 Mart sürecinin aday kriterlerini için de şunu söyledi:
“Bir kere, en iyisiyle sahaya çıkılacak. Herkesin destekleyeceği, en iyiyi yapabilen insanlar aday gösterilecek. Halkta karşılığı olanlar belirlenecek.”

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

13

09 2018

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: