Çin ile Bursa arasında arzu edilen kültür turizminin temellerini fotoğraf sergisiyle attılar, önce Çinli fotoğrafçılar geliyor

Her şey… Bursa’nın uluslararası markası Fotofest’e konuk ülke olarak Çin’in davetiyle başladı.
Nitekim…
Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, Çin Bursa Fahri Konsolosu Nejat Yahya ve kısa adı BUFSAD olan Bursa Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Serpil Savaş 80 milyon nüfuslu Liaoning Eyaleti’nin başkenti Shenyang’da tamamen Bursa fotoğraflarından oluşan muhteşem bir sergi için Çin’e gittiler.
Fotofest’in fikir babası Bursa eski milletvekili Dr. Ceyhun İrgil de onlara katıldı. Sergi, Bursa’nın Çin’deki kardeş şehri Anshan’da tekrarlandı.
Dönüşte…
Yahya, Başlar, Savaş ve fotoğrafları sergilenen fotoğraf sanatçılarından Ali Rıza Özer ziyaretimize geldiler.
Büyük ilgi gören Bursa fotoğrafları sergilerini anlatırken heyecanlıydılar. Çinli ve Bursalı fotoğrafçıların karşılıklı ziyaretleri için protokol yaptıklarını söylerken de umutluydular.
Çünkü…
Çin’le, kültür ve sanat yanında turizm açısından en önemli adımı fotoğrafla attılar. Organizasyonu benimseyip destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür ettiler.
Bu yıl Hindistan’ı konuk ülke olarak ağırlayan Fotofest, önümüzdeki yıl da Rusya’yı konuk ederek Bursa turizmi için adımlarını sürdürmeyi planlıyor.