En genç il başkanı MHP’de 40 yaş altı yönetim oluşturdu, ‘gençlik açılımı’ için özel siyaset programları hazırlıyor

Genel anlamda… MHP’nin siyaset yaptığı tabanın iki farklı yapısı var. İlkini, tüm siyasi partilerde olduğu gibi genel yapı oluşturuyor. Ne var ki, teşkilatlar ve üye tabanını oluşturan bu genel yapının yaş ortalaması giderek yükseliyor.
Bununla birlikte…
MHP’nin taban bulduğu Ülkü Ocakları yapılanması ise genç kaynak olarak siyasete katkısını sürdürüyor.
Nitekim…
Partide yönetim kademelerinde görev alanların tamamı olmasa bile çok büyük bölümünü Ocak tabanı olarak tanımlanan yapıdan gelenler oluşturuyor.
İşte…
MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı göreve atandığında yeni İl Yönetim Kurulu’nu oluştururken, giderek yükselen yaş ortalamasını düşürmek ve hareket kabiliyetini yükseltmeyi amaçladı.
Sonuçta da…
40 yaş ortalamasıyla yeni bir yönetim oluşturdu. Böylece, yaş ortalaması olarak siyasi partiler arasında dikkat çekici bir hamle yaptı.
Dahası…
Kalkancı’nın gündeminde, alışılmış siyaset uygulamaları ve takibi yanında, yeni bir seçim dönemi başlarken hedef seçmen kitlesini de etkileyecek siyaseten radikal bir adım attı.
Bunu yaparken de…
Partinin her kesimden gelen deneyimli, isimlerine yönetiminde yer vererek enerjiyle deneyimi buluşturmayı hedefledi.
Yanı sıra…
Yeni dönemin siyaset anlayışı planlamasını yaparken eğitim ve kültür içerikli ciddi bir program hazırlamak üzere kolları sıvadı, siyaset ağırlığını da gençlik politikalarına verdi.
Böylece…
Ülkücü gençlik ile parti kademeleri arasında geçiş bağlantısı oluşturdu. Bir anlamda, Ocak’ta yetişen gençlerin siyasi sisteme girmelerinin önünü açtı.
Bir başka ifadeyle söylemek gerekirse, en genç İl Başkanı özelliği taşıyan Kalkancı, yaşıtlarının siyasi ağırlığını arttırırken, gençleri sokak yerine siyasete çeken bir zemin planladı.
Bunun için de gençlere dokunan siyaset anlayışıyla yola çıktı. Başarılı olursa

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

22

10 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: