Mudanya’ya Kaymakam dokunuşu: Hükümet Konağı’nın olduğu yere üstü meydan altı 2 bin araçlık otopark projesini TOKİ yapacak

MUDANYA KAYMAKAMI FAİK OKTAY SÖZER

Yaşı genç… Fakat sorumluluk bilinci yüksek. Yerinde oturan Kaymakam olmayı sevmiyor. O nedenle sürekli Mudanya mahalleri ve köylerini dolaşıyor.
Hatta…
Çoğu yere makam aracını almadan tebdil-i kıyafet yaparak gidiyor. Toplumun içinde olmayı, insanlara dokunmayı seviyor, alçakgönüllü yaklaşıyor.
Sohbet ederken…
Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer’in geliştirdiği projeleri de dinledik.
Örneğin…
“Mudanya nüfusu 90 bini geçti” dedi ve bunun trafiğe yansımasına dikkat çekti. 2018 yılı yatırım programına olan projeyi de çözüm yolu gösterdi:
“Mudanya’nın girişinde, İskele Meydanı’nın hemen yanındaki otoparkın bir bölümüne Hükümet Konağı yapacağız.”
Şunu vurguladı:
“Bütçe onayı çıktı ve 2018 yatırım programına yer aldı. İnşaatı da TOKİ yapacağı için ödenek konusunda sorun yaşanacağını sanmıyorum.”
Şunu açıkladı:
“Otoparkın olduğu yere yeni bina yapılınca, halen kullanılan Hükümet Konağı’nın olduğu yer Mudanya’nın ihtiyacını karşılayacak, hatta nefes almasını sağlayacak mükemmel bir rekreasyon alanı olur.”
Düşüncesi şu:
“Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüştük. Orada 10 dönümlük bir alan var. Bina yıkıldıktan sonra yerin üstü hem Mudanya’ya meydan olur, hem rekreasyon alanı olarak yeşillendirilir.”
Şunu da ekledi:
“En önemlisi, bu meydanın altına 2 bin araçlık otopark yapılabilir. Böylece en önemli sorun trafiğe çözüm gelir. İnsanlar araçlarını burada park eder.”
Sportif alanlarla ilgili olarak da iki düşüncesi var:
Bir…
“Güzelyalı’daki stat ve civarı 52 dönümlük alan. Gençlik Spor İl Müdürümüzle konuştuk. Orman alanını da tahsisle alıp stadyum, kapalı havuz ve gençlik merkeziyle spor kompleksi yapılabilir.”
İki…
“Mudanya Stadyumu kentin içinde kaldı ve sorunları var. Gençlik ve Spor İl Müdürümüzle temas halindeyiz. Stadı Atış Alanı’nın olduğu yere taşıyıp burasını da üstü rekreasyon alanı, altı otopark yapmak istiyoruz.”
Şunu da ekledi:
“Böylece Mudanya’nın iki girişinde altı otopark olan mükemmel meydanlar kazanılır.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

17

10 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: