Sosyal yaşama katkı koymak, yaşamın her aşamasında hissedilmek ve Yıldırım’ın sesi olmak için kuruldu: Çağdaş Yıldırım Derneği

Güner Aklan’ı kamuoyu CHP Yıldırım İlçe Başkanı olarak biliyor. Son kongrede aday olmayıp siyasetin izleyicileri arasına katılan Aklan karşımıza yepyeni bir kimlikle çıktı:
Çağdaş Yıldırım Derneği Başkanı.
10 Nisan’da kurulan derneğin yönetiminde yer alan Ahmet Kılıç, Sevgi Bilmiş, Birhan Yiğit, Fatma Konez, Melike Yıldız Şentürk, Hayri Bölüker’le ziyaretimize gelen Güner Aklan, yeni çizgiyi anlatırken şunu vurguladı:
“Yıldırım’da cami ve hemşeri dernekleriyle spor kulüpleri çoğunlukta. Atatürk ilkelerini merkeze alan, cumhuriyet değerleriyle barışık dernek yoktu. O açığı biz kapattık.”
Adında Çağdaş olan derneklerle ilişkisi bulunmayan Çağdaş Yıldırım Derneği’nde her siyasi görüşten üye ve yönetici var. “Siyasi dernek değiliz” diyen Aklan hedeflerini şöyle anlattı:
“Kadınlar ve çocuklar gibi dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalar yapacağız. Uyuşturucuyla mücadelede yer alacağız. “
Kısa adı AÇEV olan Anne Çocuk Eğitim Vakfı ile ortak çalışacak olan Çağdaş Yıldırım Derneği,  ilkokulu bitirip bırakan kadınlar için kurslar düzenleyecek.
Başkan Güner Aklan hedefi de şöyle açıkladı:
“Tabela derneği olmayacağız, Yıldırım’ın sesi olacağız.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

14

10 2018

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: