CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan kararını değiştirme sinyali: Son günlerde çevresine “Bozbey istemedikçe Büyükşehir’de olmaz” diyor

Aylardır… Hatta tarih vermek gerekirse şubat ayından bu yana CHP’nin Bursa Büyükşehir Adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun kafasında Mustafa Bozbey’in olduğunu yazıyoruz.
Çünkü…
CHP lideri gerek Bursa ziyaretlerinde, gerek Bursa’dan ziyaretine gelenlerle sohbetlerinde Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in dilinden düşmeyen “Gülümseyin Nilüfer’desiniz” sloganından yola çıkarak espriler yapıyor.
Öyle ki…
Son dönemde Bozbey’in Büyükşehir adayı olmak istemediği, Nilüfer’de devam etmeyi arzu ettiği konuşulduğunda, “Büyükşehir adaylığından dönüş olmadığı, Nilüfer’in geride kaldığı” mesajları verdiği, Bozbey’in de ya Büyükşehir ya eve dönüş tercihini noktasına geldiği konuşuldu.
Hatta…
Tüm bu spekülasyonlar nedeniyle Nilüfer adaylığı konusu son süreçte CHP Bursa’da krize dönüştü, İl Yönetim Kurulu’ndan istifalar oldu.
İşte…
Süreci çok yakından ilgilendiren yeni bir söylenti geldi Ankara’dan.
Söylenen şu:
“Geçtiğimiz hafta sonu Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu bir araya geldiler. O görüşmede Bozbey Nilüfer’de devam etmesinin daha doğru olacağını gerekçeleriyle anlattı.”
Son durum şu:
“Kılıçdaroğlu bazı noktalarda ikna oldu. O nedenle son birkaç gündür ‘Bozbey istemedikçe Büyükşehir’de olmaz’ diyor.”
Buradan da iki sonuç çıkarılıyor
“Kılıçdaroğlu’nun son kararı bu şekilde. Fakat ikinci adım net değil. Yani Bozbey yeniden Nilüfer’de devam mı eder, yoksa süreç sona mı erer, onu da önümüzdeki günlerde anlayacağız.”
Öyle olunca…
Nilüfer için adı geçenler yeniden teyakkuz pozisyonu aldılar.