Mısır Ampute Milli Takımı Kaptanı’nı transfer eden Bursa Ampute, Avrupa’da yankı yaptı, Liverpool Menajeri Kloop kutlama yayınladı

Yıllardır büyük fedakarlık ve çabalarına tanık olduğumuz Bursa Ampute Kulübü Başkanı Faruk Kuzu’yu hiç bu kadar mutlu ve heyecanlı görmedik.
Heyecanı…
Avrupa’dan ve Türkiye’den çok sayıda ampute futbol takımının peşinde olduğu Mısır Ampute Milli Takımı Kaptanı Mahmud Abdo’nun transferinden kaynaklanıyor.
Mısır’ın dünya yıldızı futbolcusu ve Liverpool golcüsü Muhammed Salah’ın yakın arkadaşı olan Abdo ile birlikte ziyaretimize gelen Kuzu’nun bir mutluluğu da şu:
“Mısır gazeteleri günlerdir Bursaspor’u yazıyor. Avrupa’dan da mesajlar geliyor.”
İlk kez Mısır dışına çıkan ampute futbolcu Abdo da heyecanlı. Liverpool Menejeri Jurgen Kloop’un da sosyal medya paylaşımla kutladığı Abdo ise Bursa’yı çok sevdiğini söyledi.
Genç futbolcu…
Mısır’ın Port Said Stadyumu’nda 1 Şubat 2012’de oynanan Al-Masry ve Al-Ahly takımları arasındaki maç sonrası çıkan olaylarda yaşamını yitiren 74 kişi anısına Bursa’da 74 numaralı formayı giyecek. Salah da Liverpool’da 74 numaralı formayla mücadele diyor.
Bu arada…
Ganalı Francis ve Liberyalı Samuel de 25 Kasım’da başlayacak lig öncesi Bursa Ampute’ye katıldılar.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

12

11 2018

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: