Stadyumdan sonra hastanenin devreye girmesiyle trafik yoğunluğu artacak Acemler için İMO’dan çözüm önerisi: Yakın Çevre Yolu’na direkt bağlantı

Yıllardır… Kafa yorulan Acemler Kavşağı’nın artacak yoğunluğuna karşı öneri geliştirenler arasında İnşaat Mühendisleri Odası da var.
Nitekim…
Başkanlığını İnşaat Yüksek Mühendisi M. Tözün Bingöl’ün yaptığı İMO Ulaşım Komisyonu hazırladığı raporda radikal çözüm önerdi.
Buna göre…
Trafik yoğunluğunun önce İzmir-Mudanya yönünden gelen şerit birleşiminde, sonra Acemler Köprülü Kavşağı bağlantısında olmasına dikkat çekilip şu öneriliyor:
“İzmir ve Mudanya yönünden gelen araçlar birleşme noktasından biraz önce, Acemler Köprülü Kavşağı’nı by-pass ederek 11 Eylül Bulvarı’na direkt bağlanmalı.”
Görüş şu:
“Radikal bir karar varsa ancak böyle bir karar olmalı. Bugüne kadar yapılan ve düşünülen hiçbir ulaşım projesinde bu öneriyi göremedik.”
Formülle…
Hattın büyük bölümü Nilüfer Çayı paralelinden geçeceğinden kamulaştırma maliyetinin çok düşük olacağı, yapımı sırasında da mevcut yollarla ilişkisi olmayacağından trafiğin en az etkileneceği ifade ediliyor.
Raporda…
Viyadük çözümüyle, araçların Acemler Kavşağı’nı kullanmadan Yakın Çevre Yolu’na ulaşabileceklerine dikkat çekiliyor.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

12

11 2018

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: