Yenilenip gençleşen yönetimiyle ‘en umut veren’ dönemindeki MHP ikinci parti olduğu 10 ilçeyi hedefine aldı

MHP İL BAŞKANI CİHANGİR KALKANCI VE AİLESİ

Bursa siyasetinin en genç İl Başkanı oldu Cihangir Kalkancı, ama siyasi geçmiş olarak bakıldığında “aileden Ülkücü” gelenekten geldiği için hep siyasetin içinde oldu..
MHP İl Başkanı atandığında, yönetimini de 40 yaş altı ortalamayla oluşturdu ve siyasi değişim adına çok önemli hamle yaptı.
En önemlisi…
Bursa siyasetinde yeni bir anlayışla yeni bir siyasi dönem başlattı. O dönemi anlatırken Osmangazi İlçe dönemi gözlemlerini de katarak şunun altını çizdi:
“Siyasi partilerde İl Başkanlıklarına üyelik başvurusu yapılmaz, ilçelere üye olunur. Fakat son 1 haftada 500’ün üstünde İl’de üye kabul ettik.”
Şunu vurguladı:
“MHP elbette her dönem toplumun teminatı oldu. Fakat bu dönem kadar umut vaat eden parti olmamıştı. Vatandaşımız MHP’yi anladığını ve destek verdiğini bu yolla gösteriyor.”
Bu ilginin…
31 Mart yerel seçimine yönelik adaylık başvurularına yansıdığını da söyledi:
“5 Kasım Pazartesi itibarıyla adaylık başvuruları başladı. Her ilçede en az 2 aday adayımız var. Büyükşehir’de de 2-3 isim üzerinde konuşuyoruz.”
Şunun altını çizdi:
“Büyükşehir adayının partinin kendi kadrolarından olması arzumuz, ama görüşmelerimiz devam ediyor. Herkesin tanıdığı ve güvendiği biri olacak.”
Adaylıkta liyakat ve hizmet sevgisine önem verdiklerini ifade ettikten sonra da hedefi açıkladı:
“MHP olarak 10 ilçede belediye başkanlığı seçimini kazanırsak kimse için sürpriz olmasın.”
Hedefteki ilçeleri de, son seçimden ikinci parti çıktıkları Yenişehir, Karacabey, Orhaneli, Keles, Büyükorhan, Kestel, Gürsu, Gemlik, İnegöl ve Yıldırım olarak sıraladı.
MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı, siyasette yeni dönem olarak tanımladığı yönetim kurulu bünyesindeki komisyonlardan çok umutlu. Bu çalışmaya gösterilen ilgiden de mutlu.
Söylediği şu:
“Her İl Başkan Yardımcımıza bağlı bir komisyon oluşturduk. Komisyonlar başkanları ve üyeleriyle İl Başkan Yardımcısı denetiminde çalışıyorlar. Bu yolla inisiyatif ve sorumluluğu dağıttık, daha çok katılım sağladık.”
Bir de bilgi verdi:
“Komisyonları oluşturduğumuzda 97 kişiydi. Bu rakam 123’e ulaştı. Ocak ayında 300-350 olacağını tahmin ediyoruz.”