TÜGİAD’a Bursa damgası… Yeni yönetimde başkan, 2 başkan yardımcısı, 2 kurul başkanı ve 8 yönetici Bursalı

TÜGİAD GENEL BAŞKAN ADAYI ANIL ALİRIZA ŞOHOĞLU VE NİLÜFER ÇEVİKEL

Kısa adıyla TÜGİAD olarak bilinen Türkiye Genç İşadamları Derneği 32 yıllık güçlü bir sivil toplum örgütü.
Türkiye’deki şubeleriyle genç sanayici ve işadamlarını bünyesinde topladığı gibi, uluslararası alanda da Türkiye’nin sesini güçlü bir şekilde sürdürüyor.
Örneğin…
Son toplantısını Arjantin’de yapan G-20 Zirvesi’nin genç girişimciler ayağını TÜGİAD organize ediyor. O nedenle Arjantin’deki toplantıda yerlerini aldılar.
Ayrıca…
Avrupa Genç Girişimciler Konferansı’nın da Türkiye adına daimi temsilcisi olarak sürekli katkı sağlıyorlar.
İşte…
İçerde ve dışarıda etkisi böylesine büyük olan TÜGİAD 15 Aralık’ta kongre yapıyor. Genel merkezin bulunduğu İstanbul’da yapılacak kongrenin Bursa’yı ilgilendiren önemli bir ayrıntısı var.
Çünkü…
Tek adaylı ve listeli kongrede TÜGİAD Genel Başkanı olarak Anıl Alirıza Şohoğlu seçilecek.
Halen…
Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Şohoğlu aslında Bursalı genç bir girişimci ve sanayici. TÜGİAD’ın da Muharrem Yılmaz ve Murat Coşkunkan’dan sonra üçüncü Bursalı başkanı olacak.
Üstelik…
Kadrosunu da Bursa ağırlıklı olarak hazırladı.
Nitekim…
Nilüfer Çevikel ve İsmail Işık’a listesinde genel başkan yardımcısı olarak yer veriyor. 30 kişiden oluşan yönetim kurulunda da 8 Bursalı üye yer alacak.
Ayrıca…
TÜGİAD ana yapısının üç organının başkanları da bu dönem Bursa’dan olacak. Çünkü, genel başkanın yanı sıra Sicil-Disiplin Kurulu Başkanı olarak Gökçe Belge ve Denetleme Kurulu Başkanı olarak da Aydın Özer görev yapacak.
Yıllardır…
TÜGİAD Genel Merkezi’nin hep içinde olan, 15 Mart’taki kongrede Genel Başkan Yardımcısı seçilecek Nilüfer Çevikel’le birlikte sohbet ettiğimiz TÜGİAD Genel Başkan Adayı Anıl Alirıza Şohoğlu’nun hedefleri büyük.
Üyeler arasındaki ilişkileri geliştirmek, kamu yararına dernek olmak hedefleri yanında iş dünyası ile ilgili geliştirme projelerini kongrede açıklayacak.