Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş’ın sanayi bölgelerini birleştiren yeni Bursaray hattı projesine MHP Grup Sözcüsü Bilgili teşekkür etti

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ MHP GRUBU SÖZCÜSÜ İHSAN BİLGİLİ

Büyükşehir Belediyesi Meclisi son oturumunda 2035 Yılı Bursa Ulaşım Ana Planı Revizyonu’nu görüşüp kabul etti. Ulaşıma yeni projelerle yol ve kavşaklar getiren, raylı sisteme yeni hatlar öneren plan kuşku yok ki Bursa’nın geleceği için önemli.
Planın kabulü sonrası…
Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grubu Sözcüsü İhsan Bilgili’den hoş bir siyasi jest geldi. Planındaki projeleri sıralayan Bilgili, 20 kilometrelik Çalı-Fatih Sultan Mehmet Bulvarı-Demirtaş raylı sistemi için şunu anımsatıyor:
“Bu hat, MHP Bursa İl teşkilatımızın 2009 seçimleri öncesi hazırladığı 2023 Yeşil Metropol Bursa Planı’nda öngörülen ve sanayi bölgelerini birleştiren raylı sistem hattıdır.”
Şunu vurguluyor:
“Büyükşehir Meclisi’nde defalarca teklif etmiş olduğum MHP projesi Bursa Ulaşım Master Planı’na girmiş oldu.”
Jesti de şu:
“Çalışmaları için Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş’ı tebrik eder, başarılar dilerim. Yapılanların kağıt üzerinde kalmaması ve Bursa’nın kilitlenen ulaşım sorununu bir an önce çözmesi bakımından maddi kaynağı bulunarak hayata geçirilmesi en önemli temennimiz.”