CHP de Merinos’ta gövde gösterisine hazırlanıyor… Kılıçdaroğlu’nun katılacağı aday tanıtımında Bozbey ‘Gülümseyen Bursa’ projesini açıklayacak

CHP İL BAŞKANI HÜSEYİN AKKUŞ

Geçen hafta… İlk gövde gösterisini AK Parti yaptı. Aday tanıtımı töreninde Merinos’un içi-dışı doldu, izdiham oluştu.
Gerçi…
İttifak görüşmeleri bitmediği için CHP bazı ilçe adaylarını kesinleştiremedi,ama Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey için gövde gösterisiyle tanıtım yapıp sahaya çıkıyor.
Bilgiyi…
Cuma akşamı Olay Televizyonu’ndaki Her Açıdan programında konuk ettiğimiz CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş açıkladı:
“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Adayımız Sayın Mustafa Bozbey’in aday tanıtımı için 26 Ocak Cumartesi Bursa’ya geliyor.”
Tanıtımın…
Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin en büyük salonu Osmangazi’de saat 12.00’de başlayacağını söyleyen Akkuş, şu bilgiyi verdi:
“Bursa’ya, hatta Türkiye kamuoyuna ‘Bizim Bursa Büyükşehir Adayımız Mustada Bozbey’ diyeceğiz. Orada, planımızı, programımızı açıklayacağız. Bozbey de nasıl bir Bursa düşündüğünü, neler yapacağını açıklayacak.”
Araya girip…
“Bozbey neler açıklayacak?” diye sorduk. Şu cevabı verdi:
“Öncelikle, çıktığımız bu yolda Başkan’ın diliyle konuşmak gerekiyor. Örneğin kendisi ‘Gülümseyen bir Bursa’ diyor. Herkesin kendini içinde hissettiği, söz sahibi olduğu bir Bursa vaat ediyor.”
Devam etti:
“Nasıl Nilüfer’de Kent Konseyi ve aktif mahalle konseyleriyle, muhtarlarla birlikte yönetiyorsa Bursa’yı da 17 ilçesiyle öyle yöneteceğini söylüyor.”
Şunu vurguladı:
“Sayın Bozbey’in çıkış noktası her kesimden insana doğumundan ölümüne dokunabilmesi. Öncelik bu, ama kente yönelik projelerimiz olmadığı anlamına da gelmesin.”
Şunları sıraladı:
“T2 tramvay hattıyla ilgili hazırlığımız var. Kenti doğudan batıya bölen hafif raylı sisteme bakışımız var.”
Şuna dikkat çekti:
“Sayın Bozbey ulaşımın insana göre planlanmadığını söylüyor. Ben de doğruluyorum. Vatandaşın raylı sisteme ulaşabilmek için kendi aracıyla istasyonlara gelmek zorunda olduğu sistem dünyanın hiçbir yerinde yok.”
Şunu da ekledi:
“Araç değil, insan odaklı bir ulaşım sistemi oluşturacağız.”

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

21

01 2019

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: