Millet İttifakı adaylık sürecinde Osmangazi’de düğümlendi, Orhangazi ve Mustafakemalpaşa’da da yeni düğümlerin çıkma olasılığı yüksek

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER, İL BAŞKANI DR. YAHYA BAHADIR, OSMANGAZI ADAYI PROF. DR. EMİN BALKAN

Fırtına… Millet İttifakı’nda Osmangazi’nin İYİ Parti’ye bırakıldığının duyulmasıyla koptu. Büyükşehir adaylığı için üniversiteden istifa ettirilen Prof. Dr. Emin Balkan’ın genel başkanlar arasındaki mutabakat gereği Osmangazi’ye kaydırılacak olması İYİ Parti’yi mutlu etti.
Fakat…
Stratejik anlamda Osmangazi olmazsa Büyükşehir’in kazanılamayacağını düşünen CHP itiraz etti. Hatta CHP’nin 5 Bursa milletvekili Kılıçdaroğlu ile görüşüp “Osmangazi bizde kalmalı” dediler.
Cuma günü de…
Ankara’dan gelen haber İYİ Parti cephesine “İttifak görüşmelerinde Bursa mutabakatı sağlandı, Osmangazi adaylığı bizim oldu” sevinci yaşattı.
O sevinçle de…
“İnegöl, Mustafakemalpaşa, Karacabey, Yenişehir ilçeleriyle İznik ve Orhangazi’den biri de İYİ Parti’nin oldu” dediler.
Bunlara…
“CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal Genel Başkan Yardımcısı olarak Yıldırım, Gürsu ve Kestel’in kendisine bırakılmasını istedi” diye eklediler.
Ne var ki…
Millet İttifakı’nın İYİ Parti cephesindeki bu mutluluğa karşın, CHP’de gergin bekleyiş devam ediyor. CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş şunları söyledi:
Bir…
“Osmangazi verilmiş değil. Ya CHP’nin adayı çıkacak, ya da her iki parti kendi adayını çıkaracak. Bu Genel Başkanın, örgütün, milletvekillerimizin ve Büyükşehir adayımızın ortak talebidir.”
İki…
“Bursa’da 7-8 ilçe istiyorlar, ama böyle bir şey mümkün değil.”
Üç…
“Mustafakemalpaşa kesinlikle bu pazarlığın içinde değil, Orhangazi de pazarlığın içinde olmaz.”
Şunu da ekledi:
“Onlar bizden Keles ve Orhaneli’ni istiyorlar. Bunun dışında bana ulaşmış bir bilgi yok.”
Görünen o ki…
Millet İttifakı adaylık sürecinde Osmangazi’de düğümlendi, Orhangazi ve Mustafakemalpaşa’da da yeni düğümlerin çıkma olasılığı yüksek.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

13

01 2019

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: