Siyasette hareketli gece… AK Parti aday tanıtımını önce iptal etti, Dündar’a karar verilince yeniden programa alındı, MHP’ye bırakılan ilçe de değişti

Siyaset sürprizlere hep açık. AK Parti teşkilatlarının büyük bir heyecanla bekledikleri aday tanıtım toplantısıyla ilgili haber cuma akşam saatleri Bursa’ya ulaştı.
Denildi ki:
“Numan Kurtulmuş Bey rahatsızlandığı için pazar günü Merinos’ta yapılacak Bursa adaylarının tanıtımı toplantısı iptal edildi.”
Bu bilgiye…
Yine Kurtulmuş’un rahatsızlığı gerekçesiyle Şanlıurfa tanıtım toplantısının da iptal edildiği eklendi.
Fakat…
Hafta başından beri yaptığımız Ankara görüşmelerinde son durumu merak edince, karşımıza Bursa tanıtımının iptaliyle bağlantılı olabilecek bir gelişme çıktı.
Aslında…
O gelişmenin ilk adımını bu sayfalarda aktardık:
“Sayın Cumhurbaşkanı Osmangazi ve Yıldırım’la ilgili kendisine bazı bilgiler ulaştığını söyledi ve değişimin gözden geçirilmesini istedi.”
İşte…
Aday tanıtım toplantısı için cuma günü iptal kararı verilmesinin ardında, Kurtulmuş’un rahatsızlanmasından daha yüksek oranda Cumhurbaşkanı’nın isteğinin etkili olduğu kulağımıza geldi.
Ardından…
Yeni gelişmeler peş peşe gündeme girmeye başladı.
Örneğin…
Osmangazi’de Ahmet Yıldız’ın, Yıldırım’da Oktay Yılmaz’ın seçimde zayıf kalabilecekleri yönünde Ankara’ya bazı değerlendirmeler ulaştığı, bu nedenle Osmangazi ve Yıldırım’ın tekrar masaya alındığı duyuldu.
Sonrasında…
AK Parti’nin son kararı cuma gecesinin ilerleyen saatlerinde Bursa’ya ulaştı.
Buna göre…
Osmangazi’de Ahmet Yıldız’dan vazgeçildi, listeye yeniden Mustafa Dündar yazıldı. Ayrıca Yıldırım’da Oktay Yılmaz’a, gündüz saatlerinde iptal edilen aday tanıtımının da saat 14.30’da yapılmasına karar verildi.
Bu arada…
MHP’nin itirazı üzerine Mudanya’nın bırakılmasından vazgeçildi ve Yenişehir adaylığı MHP’ye verildi. Aday da Davut Aydın oldu.