Ulaşımı ilk sıraya alan Bozbey’in ilk projesi merkezi metro sistemi: Yolları ortadan ikiye bölen Bursaray raylarının tamamını yeraltına indirecek

MUSTAFA BOZBEY

Pazar günü… Cumhur İttifakı adına AK Parti Büyükşehir Adayı olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yeni döneme ilişkin projelerini dinledik.
Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi en büyük salonu Osmangazi Salonu sahnesi proje sunum için dijital anlamda dev bir ekrana dönüştürülmüştü ve Aktaş da 3D tekniğiyle hazırlanmış animasyonlarla görkemli bir sunum yaptı.
Bu pazar…
Yine Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde, fakat Orhangazi Salonu’nda Millet İttifakı adına CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey proje sunumunu yapacak.
Gerçi…
Seçim kampanyası kapsamında yaptığı ziyaretler büyük ilgi gören ve iyi bir rüzgâr yakaladığı izlenimi veren Bozbey yönetim anlayışına yönelik söylemleri dışında projeleriyle ilgili henüz somut açıklama yapmadı.
Fakat…
Pazartesi günü CHP-İYİ Parti örgütleriyle ilçe belediye başkan adayları ve meclis üyelerine yaptığı bilgilendirme sunumunda bazı ipuçları ortaya koydu.
Nitekim…
O toplantıya katılanlardan edindiğimiz izlenime göre Bozbey de projelerinde ilk sıraya ulaşımı koyuyor.
Hatta…
Bilgilendirme toplantısında hedefini şu sözlerle açıklıyor:
“Bursa’da yerüstünde ray olmamalı. Ankara, İzmir, Mudanya yollarını ortadan ikiye bölen Bursaray raylarının tamamını yeraltına indireceğiz.”
İkinci adım da şu:
“İstanbul Caddesi’ndeki T2 hattını da yeraltına indireceğiz.”
Yine…
İki partiye yönelik bilgilendirme toplantısına katılanlar, Bozbey’in konuşmasındaki vurguyu şöyle aktardılar:
“Merkezi metro sistemi oluşturacağız. Birbirleriyle bütünleşen bu sistemle kentin ulaşımının tamamını yeraltından metroyla sağlayacağız.”
Toplantıyı izleyen partililerden biri, izlenimlerini değerlendirirken “Gördüğüm kadarıyla belediyenin bütçe gerçeklerini de göz önüne alıyor, uçuk projelerle kamuoyuna çıkmayı doğru bulmuyor” dedi.
Bizler de…
Bozbey’in vaat ettiği projeleri ve yönetim anlayışını görmek için pazarı bekleyeceğiz.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

07

03 2019

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: