MHP İl Başkanı Kalkancı’nın Bahçeli’ye verdiği “çerçeve içinde ok” tablosunun anlamı var: Metehan okçularının itaatini anlatıyor

Açıkçası… MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı iki hafta üst üste teşkilatların enerjisini ortaya koyan iki dikkat çekici organizasyon gerçekleştirdi.
Önce…
Bursa’nın fetih tarihinden yola çıkıp 1326 kişiyle Ankara’ya gidip MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti, hafta sonu da Merinos’ta 1700 kişilik iftar düzenleyip aile buluşması gerçekleştirdi.
İşte…
Bu iki etkinlikten Ankara ziyareti sırasında Kalkancı’nın Bahçeli’ye verdiği “çerçeve içinde ok” tablosu dikkat çekiciydi.
Kuşku yok ki,
Türklerin savaş kültüründe kılıç kadar ok da çok önemli ve özel bir yeri var. Yine de, Bahçeli’ye çerçeve içinde ok armağan edilmesinin özel anlamı var mı?
Soruya…
MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı şu cevabı verdi:
“Asya Hun İmparatorluğu’nun kurucusu Teoman’ın oğlu Metehan savaş alanında atının üzerinden okunu bir yöne doğrulttuğunda, o daha yayını bırakmadan ordusundaki tüm okçular orayı hedef alır ve yok ederlermiş.”
Vurguladığı şu:
“MHP Bursa teşkilatları adına çerçeve içinde ok tablosunu liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye armağan ederken altına ‘Metehan’ın okçularının aidiyeti ve teslimiyeti ile liderimizin emrindeyiz’ yazdık.”
Yani…
MHP teşkilatı, Bahçeli’ye karşı tam aidiyet ve itaat duygusu içinde oldukları mesajını verdi.
Kalkancı, 1326 kişiyle ve Bursa’daki tüm Ülkücü kuruluşlarım katılımıyla gerçekleşen Ankara yolculuğunu şöyle tanımladı:
“Genel Başkanımızın yerel seçimlerde bize vermiş olduğu görevi tam manasıyla yerine getirmiş olmanın huzuruyla gittik. Bursa Büyükşehir ve Cumhur İttifakı’nın kazandığı belediyelerde MHP’nin katkısını anlattık, Yenişehir’de görevi tam anlamıyla yerine getirdiğimizi söyledik.”
Hafta sonu gerçekleşen iftar organizasyonunu da şöyle yorumladı:
“Çok muhteşem iftar oldu. MHP’nin Bursa’da şu ana kadar en kalabalık iftarlarından biriydi.”
Gözlemi şu:
“MHP’nin her geçen gün daha da kenetlendiğini ve beraberlik içinde yoluna devam ettiğinin göstergesiydi. Yolumuza devam edeceğiz.”