Etiket: 15 Temmuz darbe girişimi

Uludağ Üniversitesi 15 Temmuz’daki 249 demokrasi şehidi adına hatıra ormanı için fidan dikti

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz üniversite-toplum bağını kurma yolunda farklı adımlar atıyor. Bu kapsamda… Demokrasiye yönelik 15 Temmuz darbe girişiminde yaşamını kaybedip demokrasi şehidi olan 249 kişi anısına Uludağ Üniversitesi Görükle Kampusu’nda fidan dikme töreni düzenledi. Yoğun... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP İl Başkanı olarak 2 yıl sıkıntılı süreçler yaşayan Şadi Özdemir veda ederken mesajlar verdi: Toplumun sinir uçlarına dokunmaya çalıştık!

Şadi Özdemir yeni tanıdığımız bir siyasetçi değil. Zaten kendisi de 1986’dan beri Bursa siyasetinin içinde olduğunu söyledi. Dönüp baktığımızda… Siyaset anlayışı ve tarzı elbette eleştirilebilir, ama çizgisini hep yükselten olduğunu özellikle vurgulamak gerekiyor. 27 Aralık 2015’te yapılan kongreye son dakika... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yetiştirdiği Genelkurmay Başkanlarıyla Komutanlar Ocağı Işıklar, Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu oldu

Dile kolay… 1844 yılında, Osmanlı Padişahı Abdülmecit döneminde kumaş fabrikasının kamulaştırılmasıyla Mekteb-i Fünun-u İdari olarak kuruldu. Zaman içinde adında değişimler oldu. Örneğin… Yunan işgalinde zarar gören okul, işgal sonrası 1922 yılında Askeri İdadi olarak yeniden açıldı. 1926’da Bursa 2. Lisesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi, 15 Temmuz hasarıyla Darbe Müzesi haline gelen TBMM’yi gezdi

Kuşku yok ki… Türkiye 15 Temmuz 2016 gecesini unutmayacak. Kendi ordusunun savaş uçakları tarafından bombalanan TBMM o gecenin izlerini taşıyor ve bugün artık Darbe Müzesi’ne dönüştü. Nitekim… Yurt dışından gelen yabancı devlet adamları ziyaret ettiklerinde Meclis’teki darbe izleri gösteriliyor, TBMM yurt içinden de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu’ndan evlere ulaşma atağı: Doğru siyaset için gerçeği bulmak gerekiyor!

Yerel seçimlere gidilen süreçte AK Parti’nin Mudanya’da aday adayıydı. Fakat Karacabey’den Belediye Meclisi Üyesi seçildi, Büyükşehir Belediye Meclisi’ne geldi, Karacabey’de İmar Komisyonu Başkanlığı’nı da üstlendi. Temmuzdan beri de AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapan Mimar Gülten... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ülkeyi bölmeyi başaramadılar, milleti birbirine düşürüp bölmek isteyen teröre karşı en önemli görüntü: Siyasi bütünlük!

Geriye dönüp bakıldığında… Bölgemizde yaşanan olayların Türkiye’ye nasıl fatura edildiğini çok açık bir şekilde görüyoruz. Üstelik, öyle çok gerilere gitmeye de gerek yok, son 15 yılın yaşananları her şeyi gözler önüne seriyor. Özellikle de… Terör yoluyla Türkiye’yi döverek terbiye etme yöntemi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Milli Eğitim Bakanlığı, el konup kapatılan FETÖ’ye ait 12 öğrenci yurdunu, 6 vakıf ve derneğe tahsis etti

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ’cü paralel yapıya ait dernekler tarafından işletilen Gemlik, İnegöl, İznik, Karacabey, Kestel, Nilüfer, Orhangazi, Osmangazi, Yıldırım ilçelerinde el konulan toplam 12 öğrenci yurdu o süreçte Milli Eğitim Müdürlüklerine devredildi. İlçe Milli Eğitim müdürlükleri de el... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursalı iş kadınları Avrasya Maratonu’nda Kahramanlar Koşusu’na katıldılar, demokrasi için koştular

Dünyadaki maraton ve halk koşuları takvimine giren geleneksel İstanbul Maratonu bu yıl bambaşka bir organizasyon yaşadı. En önemli fark da, geleneksel koşunun bu yıl 15 Temmuz darbe girişimi sonrası demokrasiye sahip çıkma amaçlı yapılmasıydı. Eski adıyla Boğaziçi Köprüsü olan 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü’ndeki... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

TBMM 15 Temmuz Araştırma Komisyonu gözüyle darbeleri önleme yolu: İstikrarı önceleyen anayasa ve istikrarlı yönetim modeli

Kuşkusuz… Halkın seçip Meclis’e yolladığı milletvekilleri ağır sorumluluk bilinciyle çalışıyorlar, TBMM’de görevler üstleniyorlar. AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan da yükü ağır milletvekillerinden biri. Hukukçu kimliğiyle Anayasa Komisyonu’nda görev yapıyor, KİT Komisyonu’nda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Orhangazili kadınların en anlamlı buluşması: 15 Temmuz Demokrasi ve Kadın Derneği

Kuruluşu aşamasında ziyarete gelmişler, sohbet etmiştik. Orhangazi’de kurulan ve geçen hafta resmi açılışını yapan 15 Temmuz Demokrasi ve Kadın Derneği bu kulvarda model de oluşturdu. Çünkü… Onların ardından pek çok kentte aynı doğrultuda dernekler kuruldu. Gördük ki… 15 Temmuz Demokrasi ve Kadın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et