Etiket: 31 Mart yerel seçimi

İl Başkanlığı’nın ‘diyalog iftarı’ CHP ailesini bir araya getirdi

31 Mart yerel seçimi sonrası iç sorgulaması zaman zaman hesaplaşmaya dönüşen CHP’de İl Başkanı Hüseyin Akkuş, son dönemdeki gergin havayı giderebilmek ve diyalog geliştirebilmek için iftar düzenledi. Milletvekilleri, ilçe başkanları, belediye başkanları ve meclisi üyelerinin davet edildiği CHP İl’in iftarı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

31 Mart’ta sandığın mesajını alan AK Parti belediye-vatandaş ilişkisine yöneldi: Belediyeler tebdili kıyafet sürekli denetlenecek

Hafta sonu… 700 civarı belediye başkanıyla il başkanlarını Ankara Kızılcahamam’da 3 günlük değerlendirme kampına alacak olan AK Parti Genel Merkezi şu günlerde çok faal. Çünkü… Kızılcahamam kampı öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak raporlar hazırlanıyor. Bu raporlar… Milletvekillerinin davet... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Seçim bitti, partilerin yerel kadroları rapor hazırlıyor, sonra da Ankara da genel merkezler değerlendirme yapacak

Farklı bir seçim oldu… O farklılıkların başında ittifaklar geliyor. İlk kez bir yerel seçimde denenen ittifak modeli partiler arasında uzlaşma kültürü getirirken, alışılmış siyasi kampanya ve söylemleri de değiştirdi. Sonuçta… 31 Mart yerel seçimi geldi geçti. Her seçim olduğu gibi hedefe ulaşanlar ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP, “seçmenin umut verdiğini” düşündüğü, ama kaybettiği seçimi ilçe ilçe sorguluyor: Nerede hata yaptık?

Adayı… Bursa’daki belediye başkanlarının en popüleriydi. Ülkede ekonomik sıkıntı vardı. 2004’ten beri Bursa’yı yöneten AK Parti kadroları yenilenmişti. CHP de seçime İYİ Parti ile ittifak yaparak giriyordu. Dahası… Seçim gününe kadar yapılan anketlerin büyük bölümü CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey’in... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İYİ Parti’den ilk değerlendirme: Oylar bölününce 4 belediye kaybeden İl Başkanı Bahadır, “Büyükşehir’de 103 meclis üyesinden 13’ü bizde, bunu önemsiyoruz” dedi

Kuşku yok ki… İttifakların yarıştığı ilk seçim olması, 31 Mart’taki yerel seçim sonuçlarının partiler bazında değerlendirilmesinde sıkıntıya yol açıyor. Çünkü, partilerin katıldıkları ittifaka katkılarını ölçebilmek kolay değil. O nedenle… Sonucun değerlendirilmesinde kriterler değişiyor, farklı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kent merkezinin en eski yerleşimlerinden, Heykel’in göbeğindeki Orhanbey Mahallesinde 243 seçmen var, ama 7 muhtar adayı yarışıyor

Yeri tarif ederken Heykel’in göbeği demek mümkün. Orhanbey Mahallesi’nin sınırları Atatürk Caddesi’nin altında ve üstünde iki bölgede yer alıyor. Doğu sınırını köşesinde Kafkas Pastanesi’nin bulunduğu Basak Caddesi, batısını da Nalbantoğlu girişi ve tam karşıdaki Tayyare Kültür Merkezi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Herkes seçime odaklanmışken propaganda yerine kent vizyonu için hedef gösteren belediye başkanları da var: İşte olması gereken bu

Seçimlerde… Özellikle de yerel seçimlerde adayları iki kategoride ele almak gerekirse; yeniden aday olan görevdeki belediye başkanları avantajları açısından birinci, muhalefet adayları ikinci kategoride yer alır. Bursa’ya baktığımızda… Seçim sahasında kıyasıya siyasi rekabet ve siyasi mücadele görüyoruz. Bunlar da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mudanya’nın ciddi bir rehabilitasyona ihtiyacı olduğunu söyleyen AK Parti Adayı Dr. Murat Ünal iddialı: Değişim talebini aldık, göreve hazırız

Mudanya’nın Bursa için ayrı bir değeri var. Kentin hava alma yeri olması, İstanbul’a açılan deniz kapısı olması, yıllarca Bursa’nın sayfiyesi olması bunlar arasında sayılabilir. Günümüzdeki Mudanya ise geçmişten farklı özellikler taşıyor. Örneğin, yakın zaman öncesine kadar hava karardığında biten yaşam,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yıllarca MHP’nin Seçim Koordinasyon Merkezi olarak kullandığı bina CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey’in seçim ofisi oldu

Bir dönem Uludağ gazetesinin yayınlandığı bina Ulubatlı Hasan Bulvarı’nda. Son 15 yıldır her seçim bu bina MHP İl Seçim Koordinasyon Merkezi olarak kullanıldı, seçim dönemleri her yerine MHP bayrakları asıldı. Seçim geceleri de MHP yönetimleri sonucu buradan takip etti. O bina… 31 Mart yerel seçimi için Millet... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Anavatan Partisi de Cumhur İttifakı’na destek kararı aldı

31 Mart yerel seçimi bir anlamda ittifakların yarışı olarak geçecek. 4 partinin oluşturduğu 2 farklı ittifaka başka partilerden de destek geliyor. Bu kapsamda… AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’na bir destek de Anavatan Partisi’nden geldi. ANAP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nun... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et