Posts Tagged ‘31 Mart yerel seçimi’

İl Başkanlığı’nın ‘diyalog iftarı’ CHP ailesini bir araya getirdi

31 Mart yerel seçimi sonrası iç sorgulaması zaman zaman hesaplaşmaya dönüşen CHP’de İl Başkanı Hüseyin Akkuş, son dönemdeki gergin havayı giderebilmek ve diyalog geliştirebilmek için iftar düzenledi. Milletvekilleri, ilçe... devamını oku... | Paylaş!

19

05 2019

31 Mart’ta sandığın mesajını alan AK Parti belediye-vatandaş ilişkisine yöneldi: Belediyeler tebdili kıyafet sürekli denetlenecek

Hafta sonu… 700 civarı belediye başkanıyla il başkanlarını Ankara Kızılcahamam’da 3 günlük değerlendirme kampına alacak olan AK Parti Genel Merkezi şu günlerde çok faal. Çünkü… Kızılcahamam kampı öncesi Cumhurbaşkanı Recep... devamını oku... | Paylaş!

25

04 2019

Seçim bitti, partilerin yerel kadroları rapor hazırlıyor, sonra da Ankara da genel merkezler değerlendirme yapacak

Farklı bir seçim oldu… O farklılıkların başında ittifaklar geliyor. İlk kez bir yerel seçimde denenen ittifak modeli partiler arasında uzlaşma kültürü getirirken, alışılmış siyasi kampanya ve söylemleri de... devamını oku... | Paylaş!

22

04 2019

CHP, “seçmenin umut verdiğini” düşündüğü, ama kaybettiği seçimi ilçe ilçe sorguluyor: Nerede hata yaptık?

Adayı… Bursa’daki belediye başkanlarının en popüleriydi. Ülkede ekonomik sıkıntı vardı. 2004’ten beri Bursa’yı yöneten AK Parti kadroları yenilenmişti. CHP de seçime İYİ Parti ile ittifak yaparak giriyordu. Dahası… Seçim... devamını oku... | Paylaş!

21

04 2019

İYİ Parti’den ilk değerlendirme: Oylar bölününce 4 belediye kaybeden İl Başkanı Bahadır, “Büyükşehir’de 103 meclis üyesinden 13’ü bizde, bunu önemsiyoruz” dedi

Kuşku yok ki… İttifakların yarıştığı ilk seçim olması, 31 Mart’taki yerel seçim sonuçlarının partiler bazında değerlendirilmesinde sıkıntıya yol açıyor. Çünkü, partilerin katıldıkları ittifaka katkılarını ölçebilmek... devamını oku... | Paylaş!

12

04 2019

Kent merkezinin en eski yerleşimlerinden, Heykel’in göbeğindeki Orhanbey Mahallesinde 243 seçmen var, ama 7 muhtar adayı yarışıyor

Yeri tarif ederken Heykel’in göbeği demek mümkün. Orhanbey Mahallesi’nin sınırları Atatürk Caddesi’nin altında ve üstünde iki bölgede yer alıyor. Doğu sınırını köşesinde Kafkas Pastanesi’nin bulunduğu Basak... devamını oku... | Paylaş!

25

03 2019

Herkes seçime odaklanmışken propaganda yerine kent vizyonu için hedef gösteren belediye başkanları da var: İşte olması gereken bu

Mudanya’nın ciddi bir rehabilitasyona ihtiyacı olduğunu söyleyen AK Parti Adayı Dr. Murat Ünal iddialı: Değişim talebini aldık, göreve hazırız

Mudanya’nın Bursa için ayrı bir değeri var. Kentin hava alma yeri olması, İstanbul’a açılan deniz kapısı olması, yıllarca Bursa’nın sayfiyesi olması bunlar arasında sayılabilir. Günümüzdeki Mudanya ise geçmişten farklı... devamını oku... | Paylaş!

20

03 2019

Yıllarca MHP’nin Seçim Koordinasyon Merkezi olarak kullandığı bina CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey’in seçim ofisi oldu

Bir dönem Uludağ gazetesinin yayınlandığı bina Ulubatlı Hasan Bulvarı’nda. Son 15 yıldır her seçim bu bina MHP İl Seçim Koordinasyon Merkezi olarak kullanıldı, seçim dönemleri her yerine MHP bayrakları asıldı. Seçim geceleri de... devamını oku... | Paylaş!

14

03 2019

Anavatan Partisi de Cumhur İttifakı’na destek kararı aldı

31 Mart yerel seçimi bir anlamda ittifakların yarışı olarak geçecek. 4 partinin oluşturduğu 2 farklı ittifaka başka partilerden de destek geliyor. Bu kapsamda… AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’na bir... devamını oku... | Paylaş!

11

03 2019