Posts Tagged ‘Adalet Partisi’

Ahmet Yıldırım Genel Merkez’de görev aldı, Bahri Yenidünya da AP İl Başkanı oldu

Ahmet Yıldırım 12 Eylül 1980 darbesi öncesi Adalet Partisi’nin son İl Gençlik Kolları Başkanı’ydı, AP yeniden açılırken Kurucu İl Başkanı olarak görev üstlendi. Şimdi de… AP Genel Merkezi’nde Siyasi İşler Başkan... devamını oku... | Paylaş!

27

10 2017

1980’de kapatılan AP’nin son Gençlik Kolları Başkanı Bursa’dandı, yeni AP’nin ilk başkanı da Bursa’dan oldu

1980’de Adalet Partisi kapatıldığında Gençlik Kolları Genel Başkanı olarak Bursa’dan Ahmet Okur görev yapıyordu. Yeniden kurulan AP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı’nı da Bursa’dan Samet Uzun üstlendi. İllerdeki gençlik... devamını oku... | Paylaş!

22

06 2017

Adalet Partisi Bursa Kurucu İl Başkanı Ahmet Yıldırım kuruluş başvurusunu yaptı

Prof. Dr. Vecdet Öz’ün genel başkanlığında yeniden kurulan Adalet Partisi Bursa İl Başkanlığı’nın kuruluş başvurusunu yaptı. AP Kurucu İl Başkanı Ahmet Yıldırım, dün saat 11.00’de Valilik’e verdiği dilekçeyle... devamını oku... | Paylaş!

25

02 2017

Yeniden kurulan AP hedefini belirledi: İdeoloji partileri dönemi geçti, siyasete kitle partisi anlayışı yeniden kazandırılmalı

Gazetelerden takip ediyoruz… Adalet Partisi son dönemde teşkilatlanma atağına kalktı. Pek çok ilde katılım törenleri düzenlerken Bursa İl Başkanı olarak geçen hafta Ahmet Yıldırım atandı, Haşim İşcan Caddesi’nden Doğanbey’e... devamını oku... | Paylaş!

17

02 2017

1980 darbesinde kapatılan AP yeniden kuruldu, son Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Yıldırım da İl Başkanı oldu

1980 darbesiyle kapatılan Adalet Partisi, eski parlamenterlerden Prof. Dr. Vecdet Öz’ün genel başkanlığında yeniden kuruldu. Merkez sağı bir araya getirip siyasi dengeyi sağlayacak alternatif olmayı hedefleyen AP’nin Bursa İl Başkanı... devamını oku... | Paylaş!

04

02 2017

Adalet Parti’nin gençlik yapılanması Hür Genç 36 yıl sonrayeniden kuruluyor

12 Eylül öncesi dönemin gençlik hareketleri arasında, Adalet Partisi’ne destek veren Hür Genç de vardı. 1980 ihtilalinde kapatılan Hür Genç’in 36 yıl sonra yeniden açılması için harekete geçildi. Aralarında Bursa’nın da yer... devamını oku... | Paylaş!

23

10 2016

DP Osmangazi İlçe Başkanı Çağrı Kaplan’dan Kırat’ı ayağa kaldırma formülü: Gençlerle yeni yapılanma

Gerçi… Bugünkü konumu geçmiş gücünün çok uzağında, ama şu da bir gerçek ki Demokrat Parti köklü bir siyasi geleneğe sahip. DP ile başlayan, Adalet Partisi ile süren, Doğru Yol Partisi ile yeniden iktidar yaşayan DP’nin... devamını oku... | Paylaş!

06

09 2016

Adalet Partisi’nin Şahlanış Grubu derneğe dönüştü

1980 öncesi süreçte Adalet Partisi’nde ortaya çıkan Şahlanış Grubu siyasete yeni bir kulvar açtı. Rahmetli Abdülkadir Cenkçiler’in Merkez İlçe ve İdris Sevinç’in de İl Gençlik Kolu Başkanı olduğu dönemde kurulan Şahlanış... devamını oku... | Paylaş!

25

07 2014

Birleşme sonrası Demokrat Parti’de yeni dönem başladı ama parti bütünlüğü için yapılacak çok iş var

31 Ekim’de yapılan ve Demokrat Parti ile Anavatan Partisi’nin birleştiği kurultay aslında bir milat olarak kabul ediliyor. Nedeni de şu: Ülke yönetiminde uzun yıllar söz sahibi olan, iktidar ikbali gören, ancak haşmetli günlerini hep... devamını oku... | Paylaş!

23

01 2010

Efsane geri döndü… Demokrat Parti’de Metin Olçum yine parti müdürü, kızı Nagehan da Nilüfer yönetiminde

Yeniden yapılanma sürecindeki Demokrat Parti’de yönetim kurullarının yanı sıra parti yönetimi de yeniden yapılandırılıyor Bu kapsamda… Adalet Partisi-Doğru Yol Partisi-Demokrat Parti sürecinde, parti kadrolarının efsaneleşmiş... devamını oku... | Paylaş!

22

01 2010