Etiket: Afrin

Ordu-millet bütünleşmesine Ünitimsah yeşil-beyaz renk kattı: Afrin’in dağlarında kahraman timsahlar savaşıyor

Dünyanın herhangi bir yerinde halkıyla bu kadar bütünleşen ordu acaba var mıdır? Açıkça söylemek gerekirse, sanmıyoruz. Dualarla, hatta Anadolu’nun pek çok yerinde kınalarla askere uğurladığımız evlatlarımız ülkenin güvenliği ve bekası için sınırın ötesindeki Afrin’de terör örgütlerine karşı savaş... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Jandarma’nın Timsahlar timi Lütfi Hoca’nın duasıyla Afrin’e uğurlandı

Hafta içinde… Afrin’de şehir denetimlerinde deneyimlerinden yararlanılmak üzere yola çıkan polis ve jandarma özel harekat timleri arasında Bursa’dan da Timsahlar adı verilen özel tim vardı. Jandarmada Bursa Valisi İzzettin Küçük ve kent protokolunun katıldığı törenle uğurlanan Jandarma Timsahlar için... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’dan giden bayrak ve mehterle Suriye sınırındaki Hatay Kırıkhan’da büyük yürüyüş

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yurdumuzun güvenliği ve bekası için Afrin’e yönelik başlattığı ve 25. gününe ulaşan Zeytin Dalı harekatında bölgeden gelen şehit haberleri milli duyarlılığı daha da arttırdı. Nitekim… Selçuk Türkoğlu önderliğinde Kamu-Sen yöneticileri askeri kamuflaj giysileriyle harekata destek... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Boşa çıkarılan algı operasyonlarına çarpıcı yorum: Kafalarının arkasında Türkiye’yi ele geçirme arzusu olanlar ortadan çıktıktan sonra işler düzeldi

Cuma akşamı Olay Televizyonu’nda konuk ettiğimiz AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili Hüseyin Şahin’le harekat bölgesindeki algı operasyonlarını da konuştuk. Dedi ki: “Zeytin Dalı harekatıyla ilgili terör örgütleri ve kendini gazeteci zanneden bazı kaçakların sosyal medya... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Milletvekili Şahin, Türkiye’yi Afrin’e götüren nedeni açıkladı: Terör devletçikleri kurarak içimize huzursuzluk yollamak istiyorlar

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili Hüseyin Şahin, kritik değerlendirmelerin ardından, neden Afrin’de olduğumuzu şu sözlerle anlattı: “Türkiye rol model ülke. Her şey deneniyor, ama iç karışıklık çıkmıyor. Oysa Irak’ta ve Suriye’de çıktı.” Şuna işaret etti: “Güneyimizde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

“Afrin neden önemli?” sorusuna Milletvekili Şahin’den tarihsel notlarla yorum: Türkiye başını kaldırdığında terör örgütleri harekete geçiriliyor

Savaşı kimse istemez… Fakat ortada ülkenin güvenliği ve bekası gibi önemli bir tehdit var. Askerimiz bu nedenle Afrin’de, Zeytin Dalı adını verdiği harekatı yürütüyor. Harekatın Türkiye için neden önemli olduğunu, Olay TV’deki Her Açıdan programında konuk ettiğimiz AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Milli Savunma... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İşte bugünün sorusu: Irak ve Suriye’nin kuzeyinden Kürt devleti doğar mı?

Ortadoğu’da yeni bir durum var ve bunun sancılarıyla kargaşa yaşanıyor. Neler olduğunu, Ortadoğu Uzmanı olarak bölgede sürekli saha araştırmaları yapan Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferhat Pirinççi şöyle tanımladı: “Sistemim dönüşümü sancısı yaşanıyor…... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et