Etiket: Ahmet Davutoğlu

Devletlerin ilişkilerinde gerginlik dönemleri olduğunda bazen “sorumlu bireyler” devreye girerler, tıpkı Rusya krizinde olduğu gibi…

Sabah gazetesindeki köşesinde Mehmet Barlas büyüğümüz yılların deneyimini cümlelere taşıyor ve çok özel konulara çok farklı açılardan yaklaşıp farklı sonuçlara ulaşabiliyor. Nitekim… Salı günkü yazısını da; Rus doğalgazını Türkiye ve Avrupa’ya taşıyacak Türkakımı projesinde Karadeniz etabının... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Uludağ Üniversitesi’ndeki konferans için Bursa’ya gelen eski Başbakan Davutoğlu 3 günde toplantılara katıldı, ziyaretler yaptı

Uludağ Üniversitesi’ndeki bir etkinlikten aldığı davetle konuşmacı olarak Bursa’ya gelen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu 3 gün kaldı. Bursa’da kaldığı süre içinde AK Parti’de siyaset yapan bazı isimlerle görüşüp evlerinde ziyaret eden Davutoğlu’nun özel programı siyaset kulislerinin de ilgisini... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İmar barışından Bursa’nın kaçak yapı sorununu çözme modeli çıktı, Bursa bu konuda 2. kez Türkiye için model oldu!

Bu sütunların okurları anımsayacaktır… 2015 Mayıs ayının başında Bağlarbaşı Mahallesi’ne giden AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’e vatandaşlar en önemli şikayet olarak şunu söylediler: “Kaçak ve ruhsatsız evlere elektrik ve su bağlanmıyor. Bu devirde şehir merkezinde zor bir yaşam sürüyoruz.” O... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

10 yıllık bakanlığı biten Faruk Çelik’in bundan sonraki siyasi yolculuğu merak ediliyor, ama o artık başka bir siyaset liginde!

Aslında… Bursa’da 1 yıla yakın süredir Faruk Çelik’in siyasi geleceği ile ilgili spekülasyonlar yapılıp bazı yeni görev tahminleri dillendiriliyordu. Hükümet revizyonunda kabine dışı kalınca bunlar da hızlandı. Öyle ki… Kimi Ankara’da yeni pozisyonlar alabileceği tahminini ortaya koyarken, kimi 2019 hesapları... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’ye dönerken yeni dönemin şifrelerini de verdi: Geleceği okuyamayan 2019’u da göremez

Yakın geçmişte yaşadık gördük… Turgut Özal askeri dönem sonrası sivil cumhurbaşkanı olarak seçilirken partisini bıraktı, sonra bir daha bulamadı. Aynı şekilde… Özal’dan sonra Süleyman Demirel seçilip Çankaya’ya çıkarken bıraktığı partisini elinden kaçırdı. Hatta… Geriye doğru gidersek, Atatürk kurduğu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Gökdere’de alışılmış meydan yerine AK Parti “cadde” formülü uyguluyor

Bursa’nın miting meydanı Gökdere, fakat Ahmet Davutoğlu 2 yıl önce geldiğinde AK Parti meydandan yukarı doğru çıkan caddeyi tercih etmişti. Pazar günü de aynı formül uygulandı. Meydancık girişinde Tatarlar Köprüsü’ne kurulan platformun önünde toplanan kalabalık, Osmangazi Belediyesi’nin Panorama Müzesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’nin “Doğrucu Davut’u” İsmet Su’ya Genel Merkezi’nden görev: Ar-Ge Danışma Kurulu Üyesi oldu

Tanıyanlar aynı kanaatte birleşiyorlar: AK Parti siyasetinde kendisiyle barışık ve uzlaşmaya en açık isimler arasında İsmet Su da yer alır. Ayrıca… Düşüncesini ve eleştirisini de olduğu gibi dile getirmesiyle bilinir. Partinin kuruluşundan itibaren İl Yönetim Kurulu’nda görev yaptı, 2011 genel seçiminde Bursa... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Başkanlık sistemi için Bakan Faruk Çelikten değerlendirme… 2007’de ateşi yakanlar şimdi de başkanlığa karşılar!

Elbette… Demokratik sistemlerde iki liderin anlaşmaları her şeyin bittiği anlamına gelmez. Fakat şu da bir gerçek ki, Türkiye’nin siyasal yapısının ortaya çıkardığı tablo, AK Parti Genel Başkanı olarak Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “mutabakata vardık” açıklaması... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ahmet Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu ile birlikte Başbakanlığı sonrası Bursa’ya ilk kez geliyor

Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 yıl önce Cumhurbaşkanı seçilmesiyle AK Parti Genel Başkanlığı’nı üstlenen ve Başbakan olan, 22 Mayıs’taki kurultayda da aday olmayarak görevlerini Binali Yıldırım’a devreden Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu önümüzdeki hafta sonu Bursa’ya geliyor. Eşi Dr. Sare Davutoğlu ile birlikte 2 Aralık... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Üsküp’ün ortasında Vardar Nehri kıyısındaki Makedon Sarayı’nda Bursalı ilk Büyükelçi güven mektubunu takdim etti

Tülin Erkal Kara çocukluğunu ve gençliğini Belçika’da geçirip Orhangazi’ye geldi. AK Parti kurulurken de Orhangazi Kadın Kolu Kurucu Başkanı oldu. Sonra… Canan Candemir Çelik’in milletvekili seçilmesinin ardından AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini üstlendi. 2011 seçiminde de AK Parti Bursa Milletvekili... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et