Etiket: Ahmet Yıldırım

Bursa eski milletvekili Abdülkadir Cenkçiler’i vefatının 22. yıldönümünde dostları mezarı başında andı

Bursa siyasetinin en pratik zekalı isimlerinden biriydi. Adalet Partisi’nde başlayan siyasi yaşamında, 1983’te DYP Kurucu İl Başkanlığı sürecini en yakından izleyenlerdendik. Sonra da DYP Bursa milletvekili seçildi. Siyasette farklı bir ekol olan Abdülkadir Cenkçiler’in vefatının 22. yıldönümü nedeniyle Emirsultan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Beyin damarı tıkanan DP ve AP eski il başkanı Ahmet Yıldırım Fethiye’de hastaneye kaldırıldı

12 Eylül 1980 darbesinde Adalet Partisi kapatıldığında, Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Yıldırım’dı. 1983’te başlayan yeni siyaset döneminde Yıldırım’ı önce dönemin ANAP’lı Enerji Bakanı Veysel Atasoy’un danışmanı, sonra da Antalyaspor Genel Müdürü olarak gördük. Yıllar sonra Bursa’ya ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ahmet Yıldırım Genel Merkez’de görev aldı, Bahri Yenidünya da AP İl Başkanı oldu

Ahmet Yıldırım 12 Eylül 1980 darbesi öncesi Adalet Partisi’nin son İl Gençlik Kolları Başkanı’ydı, AP yeniden açılırken Kurucu İl Başkanı olarak görev üstlendi. Şimdi de… AP Genel Merkezi’nde Siyasi İşler Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. İşin içine Ankara görevi girince de Bursa İl Başkanlığı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Geçici yer için pazaryeri esnafı tercihini yaptı: Belediye binasının yanı olsun

Bu sütunlarda… Merkez pazaryerinin üstünün örtülmesi için hazırlanan projenin 560 gün sürecek çalışmaları sırasında pazarcı tezgahlarının geçici olarak tarihi belediye binasının altında Çiçek Izgara önündeki alanın düşünüldüğünü cuma günü aktarıp, AP İl Başkanı Ahmet Yıldırım’ın önerine... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Merkez pazaryerindeki çalışmalar süresince geçici yer önerisi var: Doğanbey otobüs parkı

Büyükşehir Belediyesi her şeyi hazır olan merkez pazaryerinin üstünün kapatılması projesine başlamak için, bölgedeki pazarcı tezgahları ile çevre hanlarda bulunan işyerlerinin boşaltılmasını bekliyor. Ancak… 560 gün sürmesi planlanan çalışma sırasında hem pazarcıların, hem de alışveriş alışkanlığı olan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Aynı tabandan doğan ve gençlik kollarından gelen 2 partinin il başkanları buluştu

İkisi de Gençlik Kolları siyasetinden geliyor. Ahmet Yıldırım 1980’de AP’nin son İl Gençlik Kolu Başkanı’ydı. Ali Biliz ise DYP Gemlik Gençlik Kolu başkanlığı yaptı. DP döneminde Ahmet Yıldırım bir dönem İl Başkanı olarak sorumluluk aldı, AP Kurucu İl Başkanı olarak siyasete döndü. Ali Biliz ise DP İl... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Adalet Partisi Bursa Kurucu İl Başkanı Ahmet Yıldırım kuruluş başvurusunu yaptı

Prof. Dr. Vecdet Öz’ün genel başkanlığında yeniden kurulan Adalet Partisi Bursa İl Başkanlığı’nın kuruluş başvurusunu yaptı. AP Kurucu İl Başkanı Ahmet Yıldırım, dün saat 11.00’de Valilik’e verdiği dilekçeyle kuruluş başvurusu yaptıklarını söylerken, Kurucu İl Yönetim Kurulu’nun da şu isimlerden... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

12 Eylül 1980’de kapatılan AP, 12 Eylül 2015’te yeniden kuruldu

1980 öncesi Süleyman Demirel’in lideri olduğu Adalet Partisi, 12 Eylül 1980 darbesiyle kapatıldı. Yeni AP ise 12 Eylül 2015 tarihinde kuruldu. Kapatıldığı günün yıldönümünde kurulan AP Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, eski AP-DYP’lilerden Milli Görüş’e, Ülkücüler’den Emine Ülker Tarhan, Osman Pamukoğlu,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yeniden kurulan AP hedefini belirledi: İdeoloji partileri dönemi geçti, siyasete kitle partisi anlayışı yeniden kazandırılmalı

Gazetelerden takip ediyoruz… Adalet Partisi son dönemde teşkilatlanma atağına kalktı. Pek çok ilde katılım törenleri düzenlerken Bursa İl Başkanı olarak geçen hafta Ahmet Yıldırım atandı, Haşim İşcan Caddesi’nden Doğanbey’e girişteki bina da kiralandı. AP Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz ve parti yönetimi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

1980 darbesinde kapatılan AP yeniden kuruldu, son Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Yıldırım da İl Başkanı oldu

1980 darbesiyle kapatılan Adalet Partisi, eski parlamenterlerden Prof. Dr. Vecdet Öz’ün genel başkanlığında yeniden kuruldu. Merkez sağı bir araya getirip siyasi dengeyi sağlayacak alternatif olmayı hedefleyen AP’nin Bursa İl Başkanı olarak da, kapatılan AP’nin son Gençlik Kolları Başkanı olan Ahmet Yıldırım... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et