Etiket: AK Parti Bursa Milletvekili

Orhaneli Çivili’de yakılan orman Faruk Anbarcıoğlu’nu harekete geçirdi: Yanan ormanın ‘eskisinden daha gür olması’ için kampanya başlatıyor

Faruk Anbarcıoğlu 2002-2007 döneminde AK Parti Bursa Milletvekili olarak parlamentoda görev yaptı. Gerçi, başta Orhaneli olmak üzere dağ yöresi seçim bölgesiydi, ama Bursa’nın her köşesinde adım atmadık yer bırakmadı. Dağ yöresini geliştirme amaçlı ceviz fidanı dağıtımı projesi de başarıya ulaştı. Yine… Dağ... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İlçeden ilçeye dostluk… Yenişehir Belediye Başkanı Aydın, Büyükorhan Belediye Başkanı Korkmaz’ı ziyaretinde Bursa Milletvekili Kılıç da vardı

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın 31 Mart’ta Cumhur İttifakı adına MHP Adayı olarak seçildi. Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz da seçime Cumhur İttifakı adına AK Parti adayı olarak kazandı. Birbirlerine uzak iki ilçenin belediye başkanları sürpriz şekilde buluştular. Buluşma da… Yenişehir Belediye... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Hakan Çavuşoğlu’ndan açık mesaj: Bursa’nın her konusunun takipçisiyiz, ne gerekiyorsa yapacağız

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’u ziyaret eden AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu görüşme sonrası şunu söyledi: “Uludağ Üniversitemizde yabancı öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerin sorunlarını da ele aldık, Bursa’nın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

BUÜ Rektörü Cumhurbaşkanı’na rapor verdi, Bursa’da yeni üniversiteye adım atıldı… Yeni üniversite, 80 bin öğrenciye ulaşan Uludağ Üniversitesi bölünerek kurulacak

Görüşme… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 Ağustos günü otoyol ve Şehir Hastanesi açılışı için Bursa’ya geldiğinde gerçekleşti. Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz bu görüşmede Bursa Uludağ Üniversitesi ile ilgili değerlendirme ve projelerinin yer aldığı bir rapor... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Milletvekili Esgin mutlu: Yanan ormanların arazileri imara açılmadı, iki misli fidan dikildi

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’in mutlu olduğu bir nokta daha var. Onu da şöyle anımsattı: “Mudanya bölgesinde 2015’teki Göynüklü-Nilüferköy orman yangınında ve 2018’de Çağrışan orman yangını sırasında, yanan orman arazilerinin imara ve villalaşmaya açılacağı söylenmişti. Öyle olmadığı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Geçen yaz 8 bin 702 çamın yandığı Mudanya Çağrışan’da dikilen 47 bin 800 fidan 8 ayda 25 santim boya ulaştı

Kahreden yangın 11 Ağustos 2108’de yaşandı. Mudanya’nın Çağrışan bölgesinde 36 bin hektar ormanlık alan alan küle döndü. 8 Aralık 2018’de de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katıldığı törenle, yanan 8 bin 702 kızılçamın yerine 47 bin 800 ağaç dikildi. Yağmurlu havaya karşın yüksek... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin girişimini AK Parti Bursa Milletvekili Esgin açıkladı: 3 yıl içinde büyük bir uluslararası bekliyoruz

Gerçi… Zaman zaman Bursa’nın sanayiye doyduğu görüşü öne çıkıyor ve “Yeni sanayi gelmesin” deniyor, ama Bursa’nın bu saatten sonra sanayiden vazgeçme şansı yok. Çünkü… Tarım özellikleri ve planlı gelişen turizm hamlelerine karşın Bursa tercihini geçmişte sanayiden yana yaptı. O nedenle üretim üssü ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti iktidarında Bursa’ya yapılanları Çavuşoğlu sıraladı, hizmet dökümü çıkardı

Bursa’da genel ve yerel iktidar olan AK Parti’nin yaptıklarını Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu özetledi: “Yakın Çevre Yolu ve Çevre Yolu kazandırıldı. İstanbul-İzmir Otoyolu tamamlandı. Komşu illere bölünmüş yollarla ulaşılabiliyor. Tüm ilçeler ve merkeze yeni hastaneler yapıldı.” Şunları da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Erdoğan’ın bakışını Çavuşoğlu aktardı: Cumhurbaşkanımız da Bursalı hemşerilerimize ‘yol arkadaşım’ ve ‘dava arkadaşım’ diyecek kadar kendine yakın görüyor

AK Parti’nin kuruluşunun 18. yılını değerlendiren geçmiş dönem AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu iktidarda geçen 17 yılı Bursa açısından da ele aldı. Öncelikle de… Bursa’dan AK Parti’nin aldığı desteğe dikkat çekti: “17 yıllık iktidar sürecinde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Çavuşoğlu: Demokratikleşme anlamında yeniden reform süreci başlattık, Meclis açıldığında Yargı reformu gündeme gelecek

AK Parti’nin 18. kuruluş yıldönümü nedeniyle değerlendirme yapan AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, önümüzdeki dönemin ipucunu verdi: “Demokratikleşme anlamında yeniden reform süreci başlattık. Meclis açıldığında Yargı Reformu gündeme gelecek.” Hedefi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et