Etiket: AK Parti Genel Merkezi

Seçim yaklaşırken AK Parti Marmara Bölgesi il başkanlarını da İstanbul’a çağırdı

AK Parti Genel Merkezi’nin her ay düzenlediği Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı İstanbul seçiminin yenilenecek olması nedeniyle görünüm değiştirdi ve 16 Mayıs’ta bölge bölge yapıldı. Biz de Marmara Bölgesi İl Başkanları toplantısını bu sütunlarda duyurduk. İşte… O toplantısının ikincisi önceki gece... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İptal isteği seçimden bir hafta sonra dillendirilmeye başlandı

Seçimin ertesi günüydü… İstanbul’daki seçim sonuçlarına yönelik itirazlar, iddialar havada uçuşurken Seçim Kurulları kararıyla yeniden sayılan sandıkların başında partiler nöbet tutuyordu. Olay gazetesindeki sütunlarımızda 6 Nisan günü, bu sayfaların okurlarıysa, 7 Nisan günü “İstanbul seçimi iptal edilir... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Seçim sonrası Ankara siyasetinde yeni gündem: AK Parti’nin gündeminde “Revizyon mu, olağanüstü kurultay mı?” tartışması var

Aslında… Seçimin ertesi gününden itibaren hükümette revizyon beklentisi kulislerde konuşulmaya başlandı. Özellikle son hafta bu beklentiler yaygınlaştı. Ne var ki… AK Parti’nin Kızılcahamam’daki teşkilat değerlendirme toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazeteciler bu gündemi anımsatınca... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

31 Mart’ta sandığın mesajını alan AK Parti belediye-vatandaş ilişkisine yöneldi: Belediyeler tebdili kıyafet sürekli denetlenecek

Hafta sonu… 700 civarı belediye başkanıyla il başkanlarını Ankara Kızılcahamam’da 3 günlük değerlendirme kampına alacak olan AK Parti Genel Merkezi şu günlerde çok faal. Çünkü… Kızılcahamam kampı öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak raporlar hazırlanıyor. Bu raporlar… Milletvekillerinin davet... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’de beklenen atama… Genç siyasetçi Ali Erbay AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı oldu

1 Aralık günü AK Parti’de aday adayı olmak için istifa eden 8 ilçe başkanından 6’sı belediye başkan adayı gösterildi. İstifa edenlerden 7’sinin yerine de yeni başkan atandı. Atama yapılmayan tek ilçe Yıldırım’da da başkan belli oldu. Buna göre… Oktay Yılmaz’ın AK Parti Yıldırım Adayı olmasından sonra... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’da AK Parti’nin ilçe belediye başkan adayları belli oldu, Mudanya adaylığı ittifak anlaşması gereği MHP’nin oldu

Siyasette geçen her dakika değişimler getirebiliyor. Hele seçim dönemleri, özellikle de aday listeleri her an değişebiliyor. Nitekim… Çarşamba günü bu sayfalarda, AK Parti Genel Merkezi koridorlarında konuşulanları duyabilen bir dostumuzdan öğrendiğimiz 17 ilçedeki muhtemel belediye başkan adaylarını yayınladık.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhur İttifakı’nda MHP Bursa’dan da ilçe bekliyor, fakat AK Parti’de farklı bir düşünce oluştu

AK Parti Genel Merkezi’ndeki eski dost 17 ilçenin muhtemel adaylarını aktarınca, “Fakat MHP Bursa’da da ilçe bekliyor” deme gereği hissettik. O da, AK Parti eğilimini aktardı: “MHP’nin istediği ilçeler var. Buna karşın AK Parti’de olmayan ilçelerin MHP’ye bırakılması düşünülmüştü, fakat bu da gündemden... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nefesler tutuldu, herkes açıklamayı bekliyor… İşte AK Parti’de Genel Merkez gündemindeki 17 ilçenin ‘muhtemel’ adayları

AK Parti Genel Merkezi’nde yaşananları ya da karar ortamları olmasa bile koridorlarındaki konuşmaları duyabilen bir dostumuz var. Onun duyduğu kulis notlarını da bu sütunlarda paylaşıyoruz. Güne yine o dostla sohbet ederek başladık. Açıkçası, ilçelerin belediye başkan adayları ile ilgili Ankara’daki son durumu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’de Üst Kurul’dan çıkan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne giden 3 adaylı listede 2 büyük sürpriz var

Kulağımıza gelenlere göre… AK Parti Genel Merkezi’nde aday belirleme çalışmalarını yürüten Üst Kurul yaptığı değerlendirmelerin sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne Osmangazi için 3 kişilik liste koymuş: Listenin ilk sırasında Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar var. İkinci sırada eski... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, ‘İnsanlığa Umut Türkiye Sergisi’ açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşlik etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Aralık’ta kutlanan Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında dikkat çekici bir etkinliğe katıldı. AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen İnsanlığın Medeniyeti konulu programda önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasından sonra da İnsanlığa Umut Türkiye sergisinin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et