Etiket: AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı

Valilikteki bayramlaşmada protokol yolları konuştu, Hakan Çavuşoğlu rakamı açıkladı: Bayramın ilk günü otoyoldan 34 bin araç geçiş yaptı

Kim ne derse desin… Yolun güzergahı, mesafesi, üzerindeki tesisleri, hatta bugün olduğu gibi otoyolun geçiş ücreti tartışılabilir. Bunlar doğal. Eleştiren olur, öven olur, önerisi olan da bulunur. Ancak… Şu bir gerek ki yol olmadan olmaz. Hele yolun gerekliliğinin tartışmak hiç doğru olmaz. O bakımdan… Ücretli ya da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Çarşısı’nın ikizi tarihi Üsküp Çarşısı’ndaki fotoğrafta Bursalı 2 milletvekili ve Bursalı Büyükelçi ile Bursa tablosu oluştu

Fotoğraf… Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’ün ikizi kadar Bursa Çarşısı’na benzeyen tarihi çarşısında çekildi. Görüntüden tahmin ettiğimiz kadarıyla da, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Recep Altepe döneminde enkaz altından çıkardığı Üsküp’ü fetheden Bursalı Komutan Yiğit Bey’in türbesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İstanbul’u mesken tutan AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç iptal kararını yorumladı

31 Mart gecesi seçim her yerde bitti, ama İstanbul’da bitmediği anlaşılınca partiler de İstanbul’a odaklandılar. Öncelikle de, milletvekillerini oyların yeniden sayılmaya başlanmasına gözlemci olarak görevlendirdiler. Bu kapsamda… Hem AK Parti’nin, hem CHP’nin tüm Bursa milletvekillerinin bir ayakları... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’nin genç milletvekili Ahmet Kılıç yerel seçime iddialı bakıyor: Bu şehir bizim, vatandaşın isteği ve beklentisi neyse o olacak

Söyleşi için davet edildiğimiz siyaset toplantılarında, özellikle de siyasi partilerin Gençlik Kolları organizasyonlarında hep şunu söylüyoruz: “Gençlik Kolları siyasi partiler için siyaset okulu olmalı. Burada yetişen gençler ana kademelerde görev almalı. Fakat Gençlik Kolları’ndan yetişenlerin büyük bölümü yaş... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Krallıktan rejime, yedek milletvekilliğinden kararname yetkisine… Yeni anayasadaki en kritik 10 soruya doğrudan cevaplar

TBMM Anayasa Komisyonu 20 Aralık 2016 Salı günü başladığı çalışmalarını 30 Aralık Cuma sabahı saat 07.00’de tamamladı. AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Zekeriya Birkan akşam da hiç dinlenmeden gelip Olay Televizyonu’nda konuğumuz oldu. Aynı zamanda… AK Parti Genel Sekreter... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

TBMM 15 Temmuz Araştırma Komisyonu gözüyle darbeleri önleme yolu: İstikrarı önceleyen anayasa ve istikrarlı yönetim modeli

Kuşkusuz… Halkın seçip Meclis’e yolladığı milletvekilleri ağır sorumluluk bilinciyle çalışıyorlar, TBMM’de görevler üstleniyorlar. AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan da yükü ağır milletvekillerinden biri. Hukukçu kimliğiyle Anayasa Komisyonu’nda görev yapıyor, KİT Komisyonu’nda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyasi gelişmeler AK Parti Genel Merkezi’nin kongre takvimini etkiledi… İlçe kongrelerine referandum ayarı

Yaz aylarında… AK Parti Genel Merkezi’nden kulislere “ilçe kongreleri için sürecin ekim ayında başlayacağı” duyumları yansıyordu. Hatta… Sürece ilişkin tahmini takvim bile dillendiriliyordu. Buna göre ekim ayında delege seçimlerinin yapılması, aralık ve ocak aylarında da ilçe kongrelerinin tamamlanacağı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyaset Bahçeli’nin çıkışıyla hiç beklemediği anda yeni bir sürece girdi: Nisanda referandum, sonuca göre de seçim!

Arşivimizi açıp baktık… 25 Eylül 2016 günü bu sayfalarda, AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Zekeriya Birkan’la sohbetimize yer vermişiz. Aynı zamanda… AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı olarak da partide görev yapan Birkan, partiler arası görüşmede ele alınan mini anayasa paketi ile ilgili şunu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Zekeriya Birkan: Teşkilatlara sızma varsa önlenir, yeri de kongredir!

AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan’ın biri yasama, diğeri parti olmak üzere iki görevi daha var. Yasama görevinde… Milletvekilliği yanında TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi olarak yeni anayasa çalışmalarına katkı koyuyor. AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı olarak da Genel Merkez’de parti çalışmalarına... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Zekeriya Birkan: O gece iyi sınav verdik, ülkenin ve Bursa’nın geleceğini karartmadık

AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan’ın yasama anlamında TBMM Anayasa Komisyonu üyeliği yanında bir de parti yönetiminde görevi var: AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı. O geceyi… Yani 15 Temmuz gecesi yaşananları değerlendirirken, biraz da parti üst yöneticisi kimliğiyle bakış geliştirdi. Düşüncesini… “Biz o... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et