Etiket: AK Parti Grubu

Mudanya Belediye Meclisi’nde MHP’li üye CHP Grubu’yla beraber oy kullanınca Cumhur İttifakı’nda kriz çıktı

Cuma günü… Mudanya Belediye Meclisi toplantısında CHP Grubu sürpriz önergeyle “Tirilye’deki kültür merkezine 2014 yılında verilen Faruk Çelik adının değiştirilmesini” istedi. O dönem… Tirilye’ye verdiği “Mudanya Yolu’nun genişletilmesi, sahil düzenlemesi ve kültür merkezi” sözlerini yerine getirdiği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti Grubu’nun oylama sonrası Meclis’te sabaha karşı “görev tamam” pozu

Türkiye’nin sistemini değiştirecek anayasa değişikliğini destekleyenler olduğu gibi karşı çıkanlar olması da demokratik tercih anlamında normal. TBMM’deki oylamalarda muhalif baskılar MHP Grubu’na yönelikti, ama siyasi hesaplar da AK Parti Grubu’nun verebileceği fireler üzerine yapıldı. Ne var... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ankara hızlandı… Meclis hiç ara vermeden anayasa görüşmelerine hemen başlıyor

TBMM Anayasa Komisyonu, anayasa değişikliği teklifini cuma sabahı saat 07.00’de kabul etti ve 2 Nisan’da referandum hedefiyle sıra TBMM Genel Kurulu’na geldi. Gerçi… AK Parti Grubu’ndan milletvekillerine görüşmelerin 3-31 Ocak arası yapılacağı notu geçildi, ama komisyonun raporu henüz yazılmadı. Genel kurulda da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti Nilüfer teşkilatı 45 kişiyle Ankara’ya çıkarma yaptı, Başbakan Yıldırım’ı dinledi

TBMM’de salı günleri yapılan siyasi partilerin Grup Toplantıları aynı zamanda partilerin teşkilatlarıyla buluşmalarını da sağlıyor. Nitekim… AK Parti Grubu’nun bu haftaki toplantısına Nilüfer İlçe yönetim kurulu, ilçe kadın kolu ve mahalle başkanları da katıldılar. AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nilüfer Belediye Meclisi’nde Bozbey’in faaliyet raporuna kabul oyu veren AK Parti karar düzeltme istedi

Bursa’da Büyükşehir’in yanı sıra 15 ilçede AK Partili belediye başkanı var. 2 ilçedeyse AK Parti muhalefette. O 2 ilçeden biri olan Nilüfer’de ilginç bir gelişme yaşandı. 11 Nisan günü yapılan Nilüfer Belediye Meclisi toplantısında Başkan Mustafa Bozbey’in faaliyet raporu görüşülüyordu. Belediye Meclisi Üyesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Meclis’teki fireden AK Parti’ye aday kriterleri için ders çıktı!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde salı günü 4 eski bakanın Yüce Divan’a gönderilip gönderilmemesi oylandı. Gerçi, eski bakanlar Yüce Divan’a gönderilmedi, ama oylama değişik boyutlarıyla kamuoyu gündeminde yer bulmaya devam ediyor. Kimi… Bakanların Meclis’te aklanmasını doğru bulmuyor, kimi oylama rakamları ile... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Hükumetin güven oylamasına Faruk Çelik neden katılmadı?

Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlığında kurulan 62. hükumet için cumartesi günü TBMM’de güven oylaması yapıldı. 439 milletvekilinin katıldığı oylamada 133 ret oyuna karşı 306 kabul oyuyla hükumet güvenoyu almış oldu. Sonuçlar açıklandığında… TBMM’de 312 milletvekili bulunan AK Parti’nin kaç... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et