Etiket: AK Parti listesi

Gözü kapalı Bursa’yı bilen adam… Semih Vardarbaş 48 yıllık ‘belediyecilik’ deneyimiyle AK Parti’den Osmangazi Belediye Meclisi’ne aday oldu

Gazeteciliğe başladığımız 1977 yılında bilgisayar yoktu, dijital ortamın hayali bile kurulamıyordu. O yıllarda Bursa Belediyesi’nde tüm bilgileri dosyalara konuyor ve bodrumdaki arşivde saklanıyordu. Örneğin… Herhangi bir ilgili bilgi gerekiyorsa, memurlar bodruma inip arşivde dosyayı buluyor, sayfalar arasında ya... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu seçimde de aday çıkaramayan Bulgaristan göçmenlerine yol haritası

1985-1990 arasında Bulgaristan’dan zorunlu göç hareketi Bursa’da yerleşik nüfusu etkileyen en önemli değişim oldu. O süreçten beri de siyasi partiler aday listelerine Bulgaristan göçmeni aday koymayı önemsediler. Bu kapsamda… 2011’de AK Parti Milletvekili seçilen Mustafa Öztürk son örnek oldu. 7 Haziran seçiminde AK... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kontenjan sevgisinin bu kadarı fazla… AK Parti Bursa listesinin ilk 10 sırasında 5 kontenjan var!

Şunu kabul ediyoruz: Siyasi partiler aday listelerini hazırlarken yalnızca teşkilat isteği ve beklentisi doğrultusunda hareket etmek zorunda değil. Çünkü… Hükümet olduklarında, Meclis çalışmalarında, ya da partide kadro olarak çalışacaklar var. Onları listeye yerleştirmenin tek yolu da kontenjan kullanmak parti üst... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Demografik yapı için eleştirilen AK Parti eksiğini gidermek istedi, ama yine sorunlar var

AK Parti listesinin 7 Haziran’da demografik yapıyı temsil etmediği eleştirileri yapılmıştı Bu kez telafi için çalışılmış, fakat yine de sorunlar var. Örneğin… Bursa’daki en büyük dış nüfusu oluşturan Bulgaristan göçmenlerinden aday yok, ama en düşük nüfusa sahip Batı Trakyalılar’ın Mehmet... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Son aşamaya gelen AK Parti listesi için Doğu’lu aday aranıyor

7 Haziran’da seçime girdiği milletvekili aday listesinde revizyona hazırlanan AK Parti, eksiklik gördüğü Doğu’lu aday arayışında. Bu noktada… Son günlerde özellikle Doğu ve Güneydoğu’lu seçmenlerin yoğun yaşadıkları Yıldırım’daki mahallelerden Muhammed Maşallah Akın’ın listede yer almasıyla ilgili... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bol sürprizli, 3 kontenjanlı AK Parti listesi ilçeler dengesini önemsemedi

Açıkça söylemek gerekirse… AK Parti listesi birden fazla sürprizle dolu. Örneğin, önceki gece kulislerde ilk iki sırada yer almaları beklenen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Dr. Cemalettin Kani Torun’a dikkat çekilerek iki kontenjanlı liste değerlendirmesi yapılıyordu. Hatta… “Bursa iki kontenjanlı listeyi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’nin önseçimden çıkan sıralaması AK Parti kriterlerini de etkiledi!

Daha… Önseçimin yapılacağı sabah saatlerine kadar CHP kulislerinde güçlü adaylar olarak farklı isimler görülüyordu. Ama dün de belirttiğimiz gibi, CHP üyeleri gücünü parti hiziplerindeki mücadeleden almış adaylar yerine içeride ve dışarıda uzlaşmacı yanlarıyla dikkat çeken adayları seçti. Nitekim… Oy... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et