Etiket: alternatif güzergah

Muhtarlardan Gemlik treni son istasyonu için de öneri var

Gemlik treni için TCDD’ye alternatif güzergâh öneren muhtarların bir önerisi ve isteği daha var: “Hattın bitim noktası Engürücük Köyü sınırları içinde yer alıyor. Bu araziler meyve ve zeytin bahçeleri olarak çok değerli. Oysa yine Engürücük sınırları içindeki askeri alanda 4 bin 400 dönümlük kamu arazisi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Meyve bahçelerini geçemeyen Gemlik treninde sürpriz gelişme: 7 köy muhtarı dilekçe verdi, TCDD güzergahı incelemeye aldı

Projenin ön hazırlıkları yapılmış, arazi ölçümleri tamamlanmıştı. Bu çalışmayla trenin geçmesi için kamulaştırılacak araziler de belirlenmişti. Hatta… Gemlik treniyle ilgili kamulaştırılacak arazilerin sahiplerinin uzlaşmaya davet edileceğini Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun açıklaması olarak 5... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kent merkezi trafiğine radikal çözüm… Atatürk Caddesi yayalaştırılacak, araç trafiği yeraltına alınacak!

Bursa ne kadar genişlerse genişlesin… Yeni yerleşim alanlarında yeni cazibe merkezleri ne kadar oluşursa oluşsun, Atatürk Caddesi ve Heykel bölgesinin kentin merkezi olma gerçeği değişmiyor. O bakımdan… Atatürk Caddesi’nin, yani Heykel bölgesinin özel bir yoğunluğu olduğu için araç trafiği de, yaya trafiği de günün... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İstanbul hızlı trenine Bursa’dan iki alternatif güzergah

Aslında… 5 yıl önce yapılan uyarı ve öneriler dikkate alınsaydı, bugün bambaşka bir ulaşım ağı sahibi olacaktık. Ama köprünün maliyeti öncelik kabul edilince projeler değişti. Değişmekle de kalmadı, zaman ve daha fazla maliyet ortaya çıktı. Örneği ortada… Eskişehir’e kadar normal hızı olan saatte 250... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et