Etiket: ANAP İl Başkanı

Siyasette vefayı küstürdüler… ANAP’ın Bursa’da yalnızca il başkanı vardı, o da kırılıp istifa ettiğini açıkladı

Rahmetli Turgut Özal’ın kurup iktidar yaptığı ANAP merkez sağda birlik için DP’ye katılıp kapanınca, bir grup partili yeniden kurmuştu. Fakat yeni ANAP eskisinin yerini alamadı. Bursa’da da teşkilatlanamadı. İl Başkanı Ecevit Yıldırım zaman zaman ziyarete geliyor, sohbet ediyoruz. Bu kez aradığında kırgındı.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yolculuk kalitesinin yükselmesi için otoyol elbette vazgeçilmez, ama beton ve asfaltın maliyetini çevre ve ormandan daha fazla önemsiyoruz!

1999  yılıydı… Dönemin siyasetçilerinin, özellikle de ANAP İl Başkanı olduğu süreçte siyasi gücünü Ankara’ya kabul ettiren rahmetli Mehmet Gedik’in çabaları sonucu Bursa Çevre Yolu yapımı İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu kapsamında ihaleye çıkarılmıştı. Ortada otoyol yoktu ve inanan da yoktu, ama Bursa... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ölümünün 6. yılında mezarı başında anıldı… Bursa siyasetinden Mehmet Gedik geçti

Onu, Anavatan Partisi Mustafakemalpaşa Kurucu İlçe Başkanı olarak tanıdık. Gencecik bir mühendisti ve siyasete ilk kez adım atıyordu. Mehmet Gedik heyecanı, enerjisi, iddiasıyla; Mustafakemalpaşa’da siyaset yapmasına karşın Bursa’da yıldızı parlayan siyasetçi oldu. 1987’de ANAP Bursa Milletvekili olarak Ankara’ya... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

ANAP İl Başkanı Ecevit Yıldırım 10 ilçede teşkilatı kurdu, yeni başlangıç için kolları sıvadı

Ecevit Yıldırım’ı anlatırken şunu söylemek gerekiyor: Yıllarca yönetimlerinde yer aldığı ANAP’ı terk etmedi ve İl Başkanı olarak sorumluluk üstlendi. Şimdiyse “yeniden başlangıç” için üstüne düşeni yapmaya çalışıyor. Yıldırım, Kestel, Gürsu, Nilüfer, Osmangazi, Mustafakemalpaşa, Karacabey, İnegöl... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

DP ile birleşip kapanan Anavatan ailesi 6.5 yıl sonra yemekte buluşuyor

Kim ne derse desin, ne düşünürse düşünsün… Anavatan Partisi siyasete farklı bir renk ve heyecan getiren partiydi. 1983’te kurulmasına karşın hem siyasette, hem yerel yönetimlerde, hem devlet yönetiminde kadrolar üretti. Fakat… 1 Kasım 2009’da Demokrat Parti ile birleşip kendini kapattı. Birleşmeyle DP’ye katılan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bir kavşak, beş kuş birden vuracak: Ulaşımda rahatlama, kentte değişim

Yıllar önceydi… Merkezdeki belediyelerde DYP iktidarı vardı. 1994 yerel seçimlerine gidilen süreçte, o zamanlar Şehreküstü’de olan Osmangazi Belediyesi’nin tam karşısındaki binada, Anavatan Partisi Osmangazi İlçe Başkanlığı vardı. Dahası… ANAP Osmangazi İlçe Başkanı olarak Bener Özcan, esprili... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et