Etiket: Ankara Yolu’nun altı

Ankara Yolu altındaki Yavuz Selim’de sosyal ve kültürel dönüşüm futbolla başladı: Antrenman sahası yanına etüt merkezi

Ankara Yolu’nun altında yer alan, demografik yapısıyla özellikleri olan Yavuz Selim Mahallesi çok farklı bir sosyal ve kültürel dönüşümün eşiğinde. O dönüşümü de… Futbolda 1. Amatör Lig’de sezonunun bitimine 2 maç kala Süper Lig’e çıkmayı garantileyen Yavuz Selim Spor Kulübü... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yıldırım’da dönüşümle birlikte kaçak yapılaşmayla büyüyen mahallelerin 50 yıllık sorunları çözüm buluyor

Yıldırım’da çok hızlı kaçak yapılaşmayla bir anda ortaya çıkan bölgeler arasında Ankara Yolu’nun altındaki Arabayatağı, Ulus, Mevlana, Hacivat, Yavuz Selim, Çınarönü gibi mahalleler başta geliyor. Arabayatağı Köyü’nın kırsalı ve meralarına kurulan bu mahallelerin 50 yıllık imar sorunu da kentsel dönüşümle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yıldırım Belediyesi Ankara Yolu’nun altında 6 mahalleyi kapsayan dev gibi yeni bir şehir planladı!

1980 yılı baharıydı… Dönemin Bursa Valisi olan Zekai Gümüşdiş bir gün gazetecileri davet etti. Odasındaki 2 kişiyi Bursa’nın planlarını hazırlamak üzere İmar İskan Bakanlığı’ndan gelen plancılar olarak tanıttı. Gazeteciler fotoğraf çekerken, Gümüşdiş önerilerini anlatıyor, plancılar da notlarını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Referandumda ‘hayır’ için çalışan CHP ağırlığını Osmangazi ve Yıldırım’ın merkez mahallelerine verdi

Önümüzde… 12 Eylül 2010 referandumunun merkez sonuçları var. Tabloda, Seçim Kurulu’nun Osmangazi İlçesi’ni 4 bölge halinde planladığı görülüyor. Tabloya göre… Osmangazi’deki 1. Bölge’den yüzde 52 hayır, yüzde 48 evet oyu çıkmış. Bu bölgeyi… Eski kent merkezi olarak da adlandırılabilecek Sakarya,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Anayasa değişikliği sonrası siyaseti bekleyen sürpriz gündem: Siyasi partilere yeni yapılanma modeli

Kim ne derse desin… DYP Yıldırım İlçe Başkanı olarak Bursa siyasetinin sembol isimleri arasına giren Mustafa Bayrak kentin üretken ve üretkenliğini de renkli sunumlarla sergileyen siyasetçisiydi. Sağlık nedenleriyle siyaseti noktalasa da İnegöl’ün Boğazova Yaylası’ndan Bursa’yı gözlemlemeye devam eden Bayrak’ın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ankara Yolu’nun altındaki okullardan 2026 kız öğrenci için Bursa’yı tanıma gezisi

Projeyi Kent Kültürü Derneği Başkanı Mutlu Çınar ve yönetim kurulu üyesi Yunus Aydın’dan dinledik… Amaç, Ankara Yolu’nun altındaki mahallelerde bulunan okullarda öğrenim gören kız çocuklarına kenti tanıtıp hemşerilik bilincini oluşturmak. Bu amaçla… Bursa’nın fethinin 700. yıldönümünü çağrıştıran... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et