Etiket: Atatürk Stadyumu

Atatürk Stadyumu Meydanı’na Aktaş dokunuşu: Atatürk Spor Salonu ve Atatürk Lisesi ile birlikte otoparklı meydan çözümü

Yıkılması Bursa’da çok tartışıldı… Bursaspor’un lig şampiyonluğu yaşadığı, kentteki futbolseverlerin anılarının barındığı Atatürk Stadyumu kent için çok farklı değerlere sahip bir yapıydı. Yeni stadyum yapılıp da yıkıldıktan sonra yerine ne yapılacağını ise bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kültürpark Fuar Kapısı girişi, stadyum gişelerinin olduğu yere alınıyor, en güzel meydan en büyük parkla bütünleşiyor

Bu sütunların okurları biliyorlar… Atatürk Stadyumu’nda kentin anıları olduğunu, o nedenle de kentsel yapı kabul edilmesini düşünenlerdeniz. Fakat… Stadyum yıkıldı ve o tartışma artık çok geride kaldı. Üstelik… Kentin tam ortasında çok güzel ve meydan gibi bir meydan ortaya çıktı. Nitekim… Referandum öncesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mitingde Başkan Altepe’yi yanına çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan hem onurlandırdı, hem önerilerde bulundu

Atatürk Stadyumu yerinin meydan olarak düzenlenip Kültürpark’la birleştirilmesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önermişti. Doğrusu istenirse… Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de bu öneriyi yerine getirdi, hızlı bir çalışmayla da Bursa’nın yeni meydanını mitinge yetiştirdi. Meydanı çok beğenen... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Geniş kavşaklarda miting yapan meydansız kent Bursa artık Türkiye’nin en özel meydanına sahip

Şu bir gerçek ki… Bursa’nın anılarının yaşadığı Atatürk Stadyumu bu kent için çok şey ifade ediyordu. Fakat, her yerde yeni ve büyük modern stadyumlar inşa edilirken, yıllar içinde yapılan eklemeler sonucu yamalı bohçaya dönmüş haliyle devamı da kolay değildi. Nitekim… Recep Altepe 2009’da Büyükşehir... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursaspor’un unutulmaz solbeki İrfan Rubacı avukat cübbesini astı, kızı Gonca Rubacı’yla doğal taş süsleme sergisi açıyor

Meydan yapılmak üzere yıkılan Atatürk Stadyumu’nda maç izlemeye başladığımız yıllarda Bursaspor’un fırtına kadrosunda solbek olarak Tahtabacak İrfan oynuyordu. Aradan yıllar geçti, İrfan Rubacı futbolu bıraktı, biz de gazeteci olarak fotoğraf makinesini omzumuza takıp Adliye’nin yolunu tuttuk. Orada,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sürpriz gelişme… Başbakan Binali Yıldırım’ın 12 Mart’taki Bursa mitingi, yetişirse Atatürk Stadyumu Meydanı’nda

Aslında… Referandumlar özel konular için yapıldığından sandıktan çıkacak halkın kararından siyasi sonuç beklenmez. Ne var ki… İçinde bulunduğumuz süreçte bu kural çok aşıldığı gibi, referandum sonucuna göre siyasetin dizaynı hesapları yapılmaya başlandı. Bu da… Doğal olarak referandum kampanyasını seçim... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Meydan tartışılıyor, ama Atatürk Stadyumu da unutulamıyor: Yenisi yapıldı diye eskisini yıkmak şart mı?

Kamuoyunun Timsah Arena olarak kabul ettiği Büyükşehir Belediyesi Stadyumu dünya ölçülerinde muhteşem oldu. Fakat, kent meydanı yapılmak üzere eski stadın, yani Atatürk Stadyumu’nun yıkılması hala tartışılıyor. Gerçi… Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe son açıklamasında eski başkan Erdem... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kente teknik katkı… Mimar ve mühendis işadamları Atatürk Stadyumu Meydanı için öneri hazırlıyor

Üyeleri mimar ve mühendislerden oluşan ve kısa adı BUMİAD olan Bursa Mimar ve Mühendis İşadamları Derneği Başkanı Orhan Efe sohbetimiz sırasında ilgilendikleri bir konuya da değindi: “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe, Atatürk Stadyumu’nun olduğu yere düşünülen meydanla ilgili öneri... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Başkan Altepe “Gelin tartışalım” çağrısı yaptı… Atatürk Stadını da yaşatan yeni bir meydan!

Görünen o ki… Futbolseverlerin Timsah Arena olarak kabullendiği Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nun açılışından sonra futbolla ilişkisi kalmayan cefakâr Atatürk Stadyumu yeni bir tartışmayla gündeme geliyor. İlk tartışma… Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin seçim vaadi olan yeni ve büyük stadyum... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yeşil-beyaz sevda… Bursaspor’un bu durumuna üzülüyoruz, ama yeni stadyumla da kıvanmalıyız!

Gazeteciliğe spor muhabiri olarak başladık. Merinos’taki amatör maçlardan Atatürk Stadyumu’ndaki Bursaspor maçlarına terfi ettiğimizde dünyanın en mutlu genciydik. Lapa lapa kar yağarken, gol fotoğrafı için kale arkalarında çok bekledik. Yaz güneşinin altında çok kavrulduk. Bursaspor’un peşinden diyar diyar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et