Posts Tagged ‘Bal-Göç’

Yerel seçimde güçlü göçmen aday kriteri… Emin Balkan, İYİ Parti Büyükşehir Adaylığı için adımı attı ve üniversiteden istifa etti

Bursa kamuoyu için Prof. Dr Emin Balkan hiç de yabancı bir isim değil. Özellikle Bal-Göç’te önemli hizmetleri var. Yönetiminde yer aldığı Turhan Gençoğlu’ndan sonra 2000 yılında devraldığı Bal-Göç Genel Başkanlığı... devamını oku... | Paylaş!

03

12 2018

Yüksel Özkan’ın milletvekili olmasından sonra Bal-Göç’te ‘sıkıntı’ var: Kongreden vazgeçilince yönetimden 7 kişi istifa etti

Kuruluşuna tanıklık ettiğimiz, Bursa’daki en büyük ve etkili sivil toplum örgütü olan Bal-Göç’te şu sıralarda sıkıntılı bir süreç yaşanıyor. Sıkıntı… Bal-Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan’ın CHP Bursa... devamını oku... | Paylaş!

26

10 2018

Bulgaristan’daki Türk partileri birleşiyor… Balkan Türkleri’ni yeniden güçlü hale getirecek uzlaşmanın adımları Bursa’da atılıyor

Telefonla konuştuğumuzda, “Camia çok istedi, ben de çizmeleri giydim” dedi. Bal-Göç’ün, federasyonun ve konfederasyonun onursal başkanı olan Turhan Gençoğlu’nun uzun süredir göçmen camiasından gelen çağrılar üzerine harekete... devamını oku... | Paylaş!

07

02 2018

Soydaş camiasının ağabeyi olarak Turhan Gençoğlu devreye girip liderleri ikna etti: Bulgaristan’da Türk partileri birleşme sözü verdi

Talep… Hem Türkiye’ye göç edenlerden, hem Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarımızdan geliyordu. Babası rahmetli Mümin Gençoğlu ile birlikte Bal-Göç’ü kuran, halen de Bal-Göç, federasyon ve konfederasyonun onursal... devamını oku... | Paylaş!

15

01 2018

Bulgaristan’da Türklere asimilasyonla doğuşuna tanıklık ettiğimiz Bal-Göç Bal-Göç’ün 32. yılında kongre sloganı: Sevdamız bitmedi!

1984 yılı sonbaharıydı… O dönem rahmetli Mümin Gençoğlu’nun sahibi olduğu Hakimiyet Gazetesi’nde köşe yazıp Şehir Haberleri’ni yönetiyorduk. Bir akşamüstü Setbaşı’ndan gazeteye dönerken, kapalı olmasına karşın Valilik... devamını oku... | Paylaş!

16

12 2017

Bu dünyadan Naim Süleymanoğlu “iz bırakarak” geçti… Türkiye’ye gelişinde olduğu gibi, son yolculuğunda da Bal-Göç yanındaydı

Jivkov döneminde Bulgaristan’da yaşayan Türklere uygulanan asimilasyon ve zulmü yakından takip eden gazetecilerden biriydik. O dönem çalıştığımız Hakimiyet gazetesinin sahibi rahmetli Mümin Gençoğlu’nun zulmü dünyaya anlatmak... devamını oku... | Paylaş!

22

11 2017

Büyük göçmen ailesini buluşturacak Bal-Göç iftarına Efkan Ala da katılacak

AK Parti geçmişte büyük meydan iftarları yapıyordu. Son yıllarda özellikle ilçelerde sokak iftarları düzenlendi, ama 2 yıldır yapılmayan AK Parti İl’in meydan iftarı çatkapı ev ziyaretleri projesi nedeniyle bu yıl da... devamını oku... | Paylaş!

02

06 2017

Turhan Gençoğlu’nun Bulgaristan davasındaki 33 yıllık mücadelesi Beştepe kürsüsündeki onurlu finalle taçlandı

Tanıklık ettiğimiz için iyi biliyoruz… 80’li yılların ortasında Bulgaristan’daki Jivkov yönetimi Türklere asimilasyon zulme başladığında, davayı dünyaya anlatabilmek için Bal-Göç kuruldu. O dönem… Bulgaristan göçmeni olan... devamını oku... | Paylaş!

26

03 2017

Göçmen camiası dernekleri ve federasyonlarıyla iftarda buluşup ‘birliktelik’ gövde gösterisi yaptı

Bursa’nın nüfus yapısında göçmenlerin yeri biraz daha fazla. Balkanlar’ın her köşesinden gelip Bursa’da yaşayanlar, kendi dernekleri , SİAD’ları, vakıfları ve federasyonlarıyla güçlü bir yapı oluşturuyorlar. O güçlü... devamını oku... | Paylaş!

13

06 2016

Bulgaristan mücadelesinin sembolü Mümin Gençoğlu vefatının 23. yılında mezarı başında anılıyor

Hakimiyet Gazetesi’nde çalıştığımız dönem, Mümin Gençoğlu’nun yaşamının bir bölümüne tanıklık ettik. Bulgaristan’da Jivkov yönetiminin asimilasyon ve zulmü nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan soydaşların sesini... devamını oku... | Paylaş!

07

02 2016