Posts Tagged ‘Balat’

Önerileri TCDD değerlendirmeye aldı: Hızı tren Bursa Garı ve yük treni istasyonu yerleri değişir mi?

Projede… Hızlı trenin Bursa Garı olarak Balat’ta Mudanya Yolu üstünden geçen viyadük gözüküyor. Yük treni için de yerde dereye yakın yer planlandı. Ancak… Büyükşehir Belediyesi başından beri, TIR’ların... devamını oku... | Paylaş!

17

06 2018

Hızlı tren viyadüğünün ayakları yapılacağı için Mudanya Yolu trafiğine Geçit’te geçici düzenleme

Hızlı tren Bursa İstasyonu’nun yapılacağı Mudanya Yolu’ndan Balat’a giriş noktasında viyadük inşaatına yeniden başlandı. Arazi eğimi nedeniyle yerden yüksekte olacak istasyonu taşıyacak viyadük ayaklarının yapımı için,... devamını oku... | Paylaş!

29

10 2017

Proje gerçekleşirse Bursa’dan hızlı trenle İzmir’e 70 dakikada gidilebilecek, ama İstanbul yolu 2 saat 15 dakika. Çünkü…

TCDD hızlı tren viyadüğü ayağını yapmak için eylülden itibaren Mudanya Yolu’nu birer şerit daraltacak

Bursa Garı’nın Balat’ta yerden yüksekte ve viyadük üstünde olması kararını kesinleştiren TCDD, yapılan tamamlama ihalesi sonrası yeni çalışma planı hazırladı. Öncelikler arasında, Balat’ın Geçit Köprüsü tarafındaki... devamını oku... | Paylaş!

06

08 2017

Bursaray hızlı trenle buluşmaya hazırlanıyor: Rota, Mudanya Yolu’nda Geçit’in güneyinde Balat’tan Bursa Garı’na döndü

Mudanya Yolu ulaşımında hızlı trenle uyum projeleri için harekete geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin direktifiyle teknik birimler, Bursa Garı-kent merkezi ulaşımını sağlamak üzere Bursaray’a yeni rota üzerinde... devamını oku... | Paylaş!

06

08 2017

Denize açılan kapıdan sonra demiryolu kapısı da açılıyor… Mudanya Yolu ve Geçit trafiğine hızlı trene uyum projeleri!

Görünen o ki… Şunu göz ardı etmemek gerekiyor: Bursa’nın İstanbul’a açılan iki kapısı var. Bu kapılardan biri kara yolu olarak bugün İstanbul Caddesi adı verilen eski Yalova Yolu yıllardır tek ulaşım bağlantısı yükünü... devamını oku... | Paylaş!

06

08 2017

Avukat cübbesini attı, müziği seçti… İngiltere’nin tanıdığı Murat Kılıkçıer, Nilüfer Fest’in Bursalı ilk grubu olarak konser verecek

Nilüfer Belediyesi tarafından Nilüfer Fest adıyla her yıl Balat’ta organize edilen müzik festivaline bugüne kadar hep Bursa dışından solist ve gruplar katıldı. Fakat… Nilüfer Fest bu yıl ilk kez Bursalı bir solist ve grubu... devamını oku... | Paylaş!

05

07 2017

TCDD kararını verdi… Hızlı trenin Bursa İstasyonu Balat’ta olacak

Hızlı trenin Bursa-Yenişehir etabı temeli 5 yıl önce Balat’ta atıldı, ama Bursa İstasyonu yeriyle ilgili TCDD bazı tereddütler yaşadı. Örneğin… Balat’ta viyadük eğimi nedeniyle istasyonun viyadük üstüne yapılması gerekiyor... devamını oku... | Paylaş!

30

06 2017

Balat’tan inip Mudanya’ya dönecek araçlar için önce Çevre Yolu’nun Mudanya-Bursa inişine yeni bağlantı yapıldı

Çevre Yolu’ndan gelip Mudanya-Bursa yoluna inerek kent merkezi yönüne gelmek isteyenler yeni bir yol çalışması görüyorlar. Aslında… O yolun yapılış öyküsünü bu sütunların okurları 16 Haziran 2016 günü okudular. Büyükşehir... devamını oku... | Paylaş!

17

12 2016

Hızlı tren karar veremiyor… Bursa Garı Balat’ta köprü üstüne mi, yoksa Geçit’te düz araziye mi yapılacak?

Gelişmeleri… Bu sütunların okurları biliyorlar. 23 Aralık 2012’de Balat’ta büyük umutlarla temeli atılırken 2014 sonu olarak konan yolculuk hedefi daha ilk aşamada hayal oldu. Nedeni belli… Temeli atılan Bursa-Yenişehir arası... devamını oku... | Paylaş!

21

10 2016