Posts Tagged ‘Başbakan Ahmet Davutoğlu’

Binali Yıldırım’la siyasete farklı bir yenilik geldi: Kongre ile değişen ilk başbakan!

Gözümüz televizyonda, adından ve kurucusundan dolayı alışkanlığımız NTV ekranında. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nde, Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in konuşmasını izliyoruz. Daha doğrusu… Çelik’in pazar günü... devamını oku... | Paylaş!

21

05 2016

Araştırmacılar sordu: Seçmen Davutoğlu için “kalsın”, Kılıçdaoğlu ve Bahçeli için “gitsin” dedi

AK Parti’de 22 Mayıs’ta kurultay kararının alınmasından, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da aday olmama kararını açıklamasından önce Politic’s Araştırma hem Bursa’da, hem Türkiye genelinde sahadaydı. Yalnızca MHP’de kurultay... devamını oku... | Paylaş!

09

05 2016

Gündemin fotoğrafı: Muhalefet sessiz kalıp seyretti, siyaseti yine Erdoğan kurdu

Dikkat çekici olan şu: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görüşmelerinden sonra çok hızlı gelişmeler oldu. Başbakan görüşmedeki konuşmalar doğrultusunda Genel Başkan olarak AK Parti’yi kurultaya... devamını oku... | Paylaş!

08

05 2016

Sürpriz olmayan sonuç: İsimler kim olursa olsun, Başbakanlık sistemi fiilen bitti, başkanlık sistemine adım attık

Siyaseten bakıldığında, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün yaptığı açıklamayla demokrasi tarihimiz açısından bir ilk yaşadık. Çünkü… İlk kez bir Başbakan, partisinin genel başkanlığını bırakmak için kongreyle gitme... devamını oku... | Paylaş!

06

05 2016

AK Parti’de kurultay için “en erken” tarih kararının akla getirdiği: Yeni bir seçim yolda!

Ankara kulislerinde, gündeme önce anayasa değişikliğinin geleceği, bu sürecin referandum ile tamamlanacağı, AK Parti’nin yılsonunda kongreleri öne çekip yeni bir seçime gideceği konuşuluyordu. 3 Mayıs Salı günü beklentiyi bu... devamını oku... | Paylaş!

06

05 2016

Siyasette yapısal değişiklik kapıda… AK Parti, Genel Başkan ve Başbakanı ayırıyor mu?

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bırakma kararıyla birlikte kurultay açıklaması siyaset kulislerini de harekete geçirdi. Demokrasi tarihimiz açısından ilklerin yaşandığı bu süreçte, önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak yenilikler... devamını oku... | Paylaş!

06

05 2016

Siyasette 2 parti için spekülatif 2 kritik karar: MHP kurultayı mahkemeye takıldı, AK Parti yetkiyi geri aldı

Siyaseti etkileyen iki kritik karar dün peş peşe geldi. Önce Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin verdiği, MHP Genel Merkezi’nin de Yargıtay’da temyiz ettiği kurultay kararı Tosya Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından askıya... devamını oku... | Paylaş!

30

04 2016

Otoyol açılışına gidenlere kötü sürpriz: 40 kilometre yol 14 dakika, gişeden çıkabilmek 17 dakika

Açıkçası… İzmit Körfezi’nin üzerinden 6 dakikada geçilmesini sağlayacak dünyanın açık alan uzunluğunda dördüncü köprüsü çok etkileyici. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin önerisiyle Cumhurbaşkanı Recep... devamını oku... | Paylaş!

24

04 2016

Otoyolun adı da Vali Karaloğlu’nun söylediği gibi değişti: İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin önerisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kabul edilmesiyle İzmit Körfezi üzerine yapılan ve dünyanın sayılı asma köprüleri arasına giren... devamını oku... | Paylaş!

23

04 2016

Başkan Altepe önerdi, Cumhurbaşkanı ve Başbakan da kabul etti: Körfez Köprüsü’nün adı Osman Gazi Köprüsü oldu

Aslında… İki farklı ve iki büyük proje, ama bir arada yapıldılar. Böyle olunca da Türkiye’nin en büyük ulaşım yatırımı projesi ortaya çıktı. İstanbul’dan başlayıp Bursa’dan geçerek İzmir’e ulaşacak olan otoyol,... devamını oku... | Paylaş!

23

04 2016