Posts Tagged ‘Başbakanlık Başdanışmanı’

Başbakanlık Başdanışmanı Gürsel Dönmez’den haber var… Metapolitik yazılarını yeni kitabı Derin Mesele’de derledi

7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti Bursa listesinde 10. sıra milletvekili adayıydı. AK Parti 9 milletvekilinde kalınca seçilemedi. 1 Kasım seçimleri için kaderi zorlamamak için aday olmadı, ama AK Parti yenilenen seçimde Bursa’dan... devamını oku... | Paylaş!

13

02 2018

Dünya karışık… Amerika’da Trump sonbahara kadar yerinde kalır mı, Avrupa’da sert sağ rüzgarlar neleri değiştirir?

Referandum kampanyaları nedeniyle içe ve Avrupa ile gerginliğe odaklandık, ama dünyanın dört bir yanı da karmakarışık durumda. O tabloyu Başbakanlık Başdanışmanı Dr. Gürsel Dönmez şöyle özetledi: “ABD, AB, Rusya ve Çin... devamını oku... | Paylaş!

01

04 2017

Gürsel Dönmez’den çok özel Ortadoğu öngörüsü: İran kendi içinde karışıklık yaşayacak, İsrail’le gerginliği artacak

Dünyadaki karmakarışık tablo görüntüsü içinde İran ve Türkiye özel önem taşıyor. Başbakanlık Başdanışmanı Dr. Gürsel Dönmez bunu vurgularken, İran’da mayıs ayında seçim olacağını anımsatıp şunu söyledi: “İran,... devamını oku... | Paylaş!

01

04 2017

Dönmez’e göre dönüm noktası 16 Nisan… Türkiye’nin alacağı pozisyona göre dünyada çok şeyler değişecek

Başbakanlık Başdanışmanı Dr. Gürsel Dönmez kritik bir noktaya işaret etti: “14 Mayıs 2013 günü İMF borcunun bitmesiyle küresel tefecilerin elinden kurtulan Türkiye o tarihten bu yana sürekli saldırıya uğruyor. Topu birden geliyor... devamını oku... | Paylaş!

01

04 2017

En çarpıcı yorum: 16 Nisan günü akşamı sandıklardan çıkacak sonuç sadece Türkiye’yi değil tüm dünyayı etkileyecek

Dikkat çekmeyecek gibi değil… Almanya ile başlayan, Hollanda ile zirveye tırmanan, Avrupa ülkelerinin bazılarının da peşine takıldıkları bir kriz süreci yaşadık. Bazı ülkelerle diplomatik ilişkilerimiz gerginleşti. Bu... devamını oku... | Paylaş!

01

04 2017

Öngörüldüğü gibi zor günlerden geçiyoruz, ama ilk kez bu boyutta teröre karşı topyekûn teyakkuz hali var

Seçim bitti, ama henüz sonuçlanmadı… Derin kulisleri hareketli Amerikan demokrasisi mahkemelik oldu, endişeyle izleme sırası bizde!

Aslında… Amerika’daki seçimden önce bugünkü kaosu tahmin eden biri vardı: Başbakanlık Başdanışmanı ve Dış İlişkiler Başkanı Dr. Gürsel Dönmez. Seçim öncesi öngörülerini bu sütunlardan paylaştığımız Dr.... devamını oku... | Paylaş!

29

11 2016

Gürsel Dönmez’den Twitter formatında farklı bir kitap: Kor Ateşte Demlenmiş 1001 Mini Öykü

Başbakanlık Başdanışmanı ve Dış İlişkiler Başkanı Dr. Gürsel Dönmez bir yandan Türkiye’yi ilgilendiren dış konulara yönelik politikalara çalışırken, diğer yandan kitaplar üretiyor. Nitekim… Dr. Dönmez’in yayınlanmış 7... devamını oku... | Paylaş!

29

11 2016

Başbakanlık Başdanışmanı Dr. Gürsel Dönmez’e göre, asıl çanlar AB için çalıyor!

Başbakanlık Başdanışmanı Dr. Gürsel Dönmez dün yapılan Amerika seçiminin Ankara’dan nasıl gözüktüğünü yorumlarken, Avrupa’daki gelişmelere de dikkat çekti. Söylediği şu: “2017 yılının kasvet derecesini Aralık... devamını oku... | Paylaş!

09

11 2016

Yeni darbe girişimi spekülasyonlarına Gürsel Dönmez uyarısı: Söylentiye kanmayın, ama uyanık olun!

Son zamanlarda, sosyal medya ile birlikte yazılı ve görsel medyada yer bulan bir söylenti var. Ekim ya da kasım aylarında yeni bir silahlı darbe girişimi olacağı iddiası dile getiriliyor. Bu söylentiye… Başbakanlık Başdanışmanı ve... devamını oku... | Paylaş!

29

09 2016