Etiket: başhakem

Basketbolda Bursa hakemliği gururlu… Kadınlarda basketbolun en büyük kupası finalinde başhakem olarak Bursalı genç hakem düdük çaldı

Her yıl… Kadınlar Basketbol Süper Ligi başlamadan önce, geçen sezonun lig şampiyonuyla kupa şampiyonunu karşı karşıya getiren Cumhurbaşkanlığı Kupası oynanıyor. Gelenek… Bu yıl Adana’da sürdü ve 10 Ekim Çarşamba günü oynanan maçta Fenerbahçe’yi 61-47 yenen Hatay Büyükşehir Belediyespor kadın basketbol... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa basketbolunda bir efsane… Engin Kennerman 23 sezonu FİBA, 30 sezonluk hakemliği lig finaliyle bıraktı

Spor Toto Basketbol Ligi finalinin altıncı maçında Efes Pilsen’e karşı seride durumu 4-2’ye getiren Fenerbahçe şampiyonluğunu ilan etti. Ancak… Finalin şampiyonu ilan eden altıncı maçı Bursa basketbolu için daha farklı bir anlam taşıyor. Çünkü… Maça başhakem olarak çıkan Bursa Bölgesi Hakemi Prof. Dr. Engin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Genç basketbol hakeminin büyük başarısı: Kimse farkında değil, ama Avrupa Şampiyonası finali yönetti

Slovenya’daki Avrupa Üniversitelerarası Basketbol Şampiyonası’nda önce İsmail Beleş’in çalıştırdığı İstanbul Fatih Üniversitesi erkek takımı Avrupa Şampiyonu oldu. İsmail Hoca’yı seven biri olarak gururlandık. Bizde ayrı bir yeri olan rahmetli Dr. Birol Ciner’in oğlu Murat Ciner de Bursalı hakem olarak aynı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et