Posts Tagged ‘Birleşmiş Milletler’

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu’nun acı günü: Kayınpederini toprağa verdi

Parlamenter dönemin son hükümetinde Başbakan Yardımcısı olarak görev alan ve halen TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı olan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, hafta içinde İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 70.... devamını oku... | Paylaş!

26

11 2018

Suriyeli çocuklar için Birleşmiş Milletler Bursa’da 6 okul yapacak

Bursa Valisi İzzettin Küçük’e, öğrenim gören Suriyeli çocuk sayısını da sorduk. Şu cevabı verdi: “Okullarımızda 14 bin Suriyeli çocuk eğitim görüyor. Bu rakam, Bursa’daki Suriyeli çocuk sayısının yüzde 60-65’ini... devamını oku... | Paylaş!

24

02 2018

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın Akdeniz Asamblesi’nde Türkiye’nin tezlerini anlattılar

Kısaca Akdeniz Asamblesi olarak bilinen Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi planlanmış dönem çalışmaları için Fas’ın Rabat kentinde toplandı. Toplantıda… Türkiye’yi AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ile CHP Bursa... devamını oku... | Paylaş!

16

02 2018

Mudanya’dan dünyaya açılma hamlesi… Dünya mirası listesine girmek için UNESCO’ya başvuru hazırlığı yapıyor!

Aslında… Birleşmiş Milletler’in kısa adıyla UNESCO olarak bilinen Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü tarafından hazırlanan dünya mirası listesi özellikle kentler için çok büyük fırsatlar oluşturuyor. Çünkü… Dünyada artık... devamını oku... | Paylaş!

16

12 2017

CHP Genel Merkezi görevlendirdi, Paris’teki çölleşmeyle mücadele için Orhan Sarıbal Paris’e gitti

Tanıyan herkes… Kendini tarıma adayan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’ın en önemli uğraşının toprak olduğunu biliyor. O nedenle de çevresinde “Toprak Baba” olarak tanınıp seviliyor. Kendini çiftçi olarak gören ve tüm... devamını oku... | Paylaş!

19

10 2015

İznik için hazırlık başladı: Gemlik’te dev kruvaziyer gemilere yer

Recep Altepe, daha 2004-2009 döneminde üstlendiği Osmangazi Belediye Başkanlığı döneminde Bursa’nın tarihi yapılarını günyüzüne çıkarma misyonunu üstlenmişti. Bu kapsamda… Osmanlı dönemine ait çok sayıda tarihi eser ayağa... devamını oku... | Paylaş!

15

11 2014