Etiket: burs

Türk Eğitim Vakfı organize etti, usta sanatçı Selami Şahin ‘geliri öğrencilere burs olacak’ konser için Merinos’ta sahneye çıkıyor gelecek

Tanıdığımız için biliriz… Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan kendini öğrencilere burs bulmaya adamış biri. Geçenlerde… İstanbul’a gitti ve besteci-ses sanatçısı Selami Şahin’e çok özel bir davet yaptı: “Sanat Güneşi Zeki Müren mal varlığını TEV Bursa Şubesi’ne... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

TEV Başkanı Rona Yırcalı yönetimiyle birlikte Bursa’ya çıkarma yapıyor, TEV 27 yıl sonra Bursalı bağışçılarla buluşuyor

Kısa adıyla TEV olarak bilinen Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan’ı genç ve idealist bürokrat olduğu 80’li yıllardan beri tanırız. İş ahlakı ve hizmet anlayışında hiç değişiklik olmadı, heyecanı hiç eksilmedi. Başarılı, ama maddi olanakları kısıtlı öğrencilere burs... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türk Metal Bursa ile birlikte 4 ilde hastane planladı, ama olmadı

Türk Metal Sendikası’nın Bursa’daki 5 şube başkanıyla sohbet ederken; Bursa, Ankara, İstanbul ve İzmir’de hastane projesi hazırlandığını, ancak çeşitli nedenlerle yaşama geçirilemediğini öğrendik. Bu nedenle… Ankara’da alınan bina otele dönüştürülmüş, diğer illerde de işçi evleri adıyla misafirhaneler... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Muhtelif Esnaf’tan üye çocuklarına eğitim desteği: Üniversite öğrencisine burs, ilköğretime kırtasiye

Muhtelif Esnaflar Odası Başkanı Özkan İlhan ve yönetimi, aldıkları karar ve başlattıkları uygulamayla Bursa esnafı adına bir ilki gerçekleştirdiler. O ilk de… Oda üyelerinin çocuklarına eğitim desteği sağlamak oldu. Bu amaçla… Muhtelif Esnaflar Odası üyelerinin üniversite eğitimi alan çocuklarına burs verme... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et