Posts Tagged ‘Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’

Londra’daki Free Metro gazetesi Dünyanın En İyi Akıllı 5 Stadyumu listesi yaptı, ilk sırada “en şaşırtıcı stat” olarak Timsah Arena var

Başkan Aktaş açıkladı: Timsah Arena kişi başı 4.5 metrekare kapalı alanla Türkiye ortalamasının 2 katından daha büyük

Gerçi… Bugüne kadar daha çok eksikleri ile gündeme geldi, ama kamuoyunun  Timsah Arena olarak kabullendiği, resmi adıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu pek çok özelliğiyle diğer stadyumlardan farklılık taşıyor. Ne var... devamını oku... | Paylaş!

02

01 2018

Başkan Aktaş “500 milyon lira harcandı” dedi, Bursa tartışmaya başladı, ama rakam farklı çıktı: Timsah Arena kaça mal oldu?

Tarih 1 Haziran 2011… Veledromun olduğu yerde Timsah Arena’nın temeli atılırken, “Kaça mal olacak?” sorularına “150 milyon lira” cevabı verilmişti. Hedeflenen sürede inşaat bitirilemedi. 2 yıl önce Bursaspor maçlarına... devamını oku... | Paylaş!

10

12 2017

Çelik profiller Bursa’da özel olarak tek tek üretildi ve Timsah Arena’yı eksik bırakan ‘timsahın kafası’ için montaj başladı

Tarih 21 Aralık 2015… Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve kamuoyunun Timsah Arena olarak kabullendiği Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nu görkemli törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan... devamını oku... | Paylaş!

12

04 2017

Boş bölgeler dolup bir de stadyum gelince Bursaray’a Timsah Arena ayarı kaçınılmaz oldu: Mihraplı İstasyonu!

Uluslararası kriterler, metro ya da hafif raylı sistem hatlarında yolcu istasyonu aralıklarının 800 metreden kısa ve 1 kilometreden uzun olmamasını istiyor. Nitekim… 1997 yılında bugünkü Bursaray hatları planlanırken, uluslararası... devamını oku... | Paylaş!

06

03 2016

Futbolcu transferinde Bursa’nın yeni kozu: Timsah Arena!

Haberi… Olay’ın Spor sayfasında okuduk. Transferin son günü, son saatin son dakikalarında Trabzonspor’dan transfer edilen Deniz Yılmaz duygularını çok içten bir şekilde anlatırken şunları söylüyor: “4-2’lik maçta Timsah... devamını oku... | Paylaş!

06

02 2016

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursaspor formasıyla şöhretler maçına çıkıp Timsah Arena’yı açacak

İlk haberi 7 Aralık Pazartesi günü bu sayfalardan duyurduk… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan ve halkın Timsah Arena adıyla andığı Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nu yeni yıl gelmeden açmak istiyor. O... devamını oku... | Paylaş!

10

12 2015

Altepe’den stadyuma açılış armağanı: Bursaspor-Dünya Karması maçı

Hiç kuşku yok ki… Tamamlandığında Türkiye’nin en modern ve mimari özelliği bakımından da en farklı stadyumu olacak. Hatta, anıt eser özelliğiyle dünyadaki belli başlı stadyumlar arasına girecek. İşte… Türkiye’de kent... devamını oku... | Paylaş!

13

10 2014