Etiket: Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu

Londra’daki Free Metro gazetesi Dünyanın En İyi Akıllı 5 Stadyumu listesi yaptı, ilk sırada “en şaşırtıcı stat” olarak Timsah Arena var

İngiltere’nin başkenti Londra tarihi ve turistik özellikleri yanında metro ağı ile de tanınır. Aynı zamanda toplu taşıma sistemlerinin en iyi çalıştığı başkentler arasında da ilk sıralarda yer alır. İşte… Metrosuyla, banliyö tren hatlarıyla, hatta çift katlı kırmızı otobüsleriyle her gün milyona... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Başkan Aktaş açıkladı: Timsah Arena kişi başı 4.5 metrekare kapalı alanla Türkiye ortalamasının 2 katından daha büyük

Gerçi… Bugüne kadar daha çok eksikleri ile gündeme geldi, ama kamuoyunun  Timsah Arena olarak kabullendiği, resmi adıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu pek çok özelliğiyle diğer stadyumlardan farklılık taşıyor. Ne var ki… Planlanan yollarının bitmediği, ulaşımda sıkıntı yaşandığı, otopark... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Başkan Aktaş “500 milyon lira harcandı” dedi, Bursa tartışmaya başladı, ama rakam farklı çıktı: Timsah Arena kaça mal oldu?

Tarih 1 Haziran 2011… Veledromun olduğu yerde Timsah Arena’nın temeli atılırken, “Kaça mal olacak?” sorularına “150 milyon lira” cevabı verilmişti. Hedeflenen sürede inşaat bitirilemedi. 2 yıl önce Bursaspor maçlarına açıldığında eksikler vardı. Bir kısmı zaman içinde giderildi, Timsahın kafası daha yeni... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Çelik profiller Bursa’da özel olarak tek tek üretildi ve Timsah Arena’yı eksik bırakan ‘timsahın kafası’ için montaj başladı

Tarih 21 Aralık 2015… Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve kamuoyunun Timsah Arena olarak kabullendiği Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nu görkemli törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açtı. Üstelik… Stadyumun daha projesi ortaya çıktığında Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Yarışması’nda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Boş bölgeler dolup bir de stadyum gelince Bursaray’a Timsah Arena ayarı kaçınılmaz oldu: Mihraplı İstasyonu!

Uluslararası kriterler, metro ya da hafif raylı sistem hatlarında yolcu istasyonu aralıklarının 800 metreden kısa ve 1 kilometreden uzun olmamasını istiyor. Nitekim… 1997 yılında bugünkü Bursaray hatları planlanırken, uluslararası kritere çok dikkat edildi ve ortalama 800 metre arayla istasyonlar yapıldı. Bir tek yer hariç:... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Futbolcu transferinde Bursa’nın yeni kozu: Timsah Arena!

Haberi… Olay’ın Spor sayfasında okuduk. Transferin son günü, son saatin son dakikalarında Trabzonspor’dan transfer edilen Deniz Yılmaz duygularını çok içten bir şekilde anlatırken şunları söylüyor: “4-2’lik maçta Timsah Arena’ya bordo-mavili formayla çıktım. Stadyum inanılmaz, atmosfer tek kelimeyle süper. Rakip... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursaspor formasıyla şöhretler maçına çıkıp Timsah Arena’yı açacak

İlk haberi 7 Aralık Pazartesi günü bu sayfalardan duyurduk… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan ve halkın Timsah Arena adıyla andığı Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nu yeni yıl gelmeden açmak istiyor. O nedenle… Bursa’ya geçtiğimiz hafta acele program hazırlanması isteği iletildi. Bunun... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Altepe’den stadyuma açılış armağanı: Bursaspor-Dünya Karması maçı

Hiç kuşku yok ki… Tamamlandığında Türkiye’nin en modern ve mimari özelliği bakımından da en farklı stadyumu olacak. Hatta, anıt eser özelliğiyle dünyadaki belli başlı stadyumlar arasına girecek. İşte… Türkiye’de kent olanaklarıyla belediye tarafından yapılan ilk stadyum olan ve halk arasında Timsah Arena olarak... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et