Etiket: Bursa Cumhuriyet Başsavcısı

Adalet Bakanlığı’nda Bursa buluşması… Bursa Milletvekilleri, Bursa’dan atanan Adalet Bakan Yardımcılarını ziyaret etti

AK Parti Bursa geçmiş dönem milletvekili Zekeriya Birkan ve Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş iki hafta önce Adalet Bakan Yardımcısı olarak görevlendirildiler. Bursa’dan Ankara’ya giderek göreve başlayan Birkan ve Kuş’un ilk ziyaretçileri arasında AK Parti Bursa Milletvekilleri de vardı. Müfit Aydın, Osman... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cezaevi işkolları Selçukgazi İlkokulu’nu badanasından sıralarına, kapı-penceresinden dolaplarına tepeden tırnağa yeniliyor

Cezaevindeki işkollarında yapılanlar hakkında bilgi veren Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, üreticiliğin bir başka yönüne de dikkat çekti: “Örnek bir proje olarak cezaevi atölyelerimiz tarafından Selçukgazi Köyü İlkokulu tamamen yenileniyor.” Neler yapıldığını da ekledi: “Okulun tümünün boyası ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Adliye rahatlıyor… Mayıs ayında inşaatı bitecek Bölge Mahkemesi’nin bir bölümüne bazı mahkemeler geçici olarak taşınacak

Gazeteci olarak polis-adliye haberlerini takip ettiğimiz 70’li yılların son bölümünde Bursa Adliyesi şimdilerde Kent Müzesi olarak kullanılan Valilik ile Defterdarlık binaları arasındaydı. Hacılar Camii yanında da ek bina vardı. Bursa büyüdü, Adliye’nin yükü arttı, mahkemeler çoğaldı. 90’lı yılların ortalarında... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş açıkladı: Yeni Adliye Kampusu’nda proje değişiyor, 30 katlı kuleler kalktı, yükseklik en fazla 10 kat olacak

Aslında… Çizilen ve 2016 Ocak ayında ihalesi yapılan proje, BUTTİM yanındaki arazide yapılacak Adliye Kampusu’nda bugünkü adliye hizmetleri yanında Bölge Adliye Mahkemesi ve Bölge İdare Mahkemesi binalarının yer almasını öngörüyor. Projeden… Yakın Çevre Yolu’na cepheli 83 dönümlük alanda Bölge Adliye Mahkemesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Böyle bir görüntü Bursa’da ilk kez yaşanıyor: AK Parti milletvekilleri toplu ziyaretlerle birlik mesajı veriyorlar

Yıllardır… Siyaseti eleştirirken, Bursa için birliktelik oluşturamadığını hep dile getirdik. Gerçekten de, Bursa’nın hakkını alabilmesi için birliktelik tablosu çok önemli. İşte… Özlenen o tablo ilk olarak geçen hafta Ankara’da ortaya çıktı. Başbakan eski Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun takım... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nereye baksan bizden bir parça… Balkanlar’da Türk izleri ve Üsküp sokaklarında Bursa’yı solumak!

Geçen yıl… Batı Trakya’da Gümülcine’de Kadir Gecesi’ni geçirdiğimizde bu sütunlardan izlenimlerimizi paylaşırken de aynı şeyi söylemiştik. Osmanlı ilerleme yönü olarak önce Batı’yı seçmiş, İstanbul’dan önce Trakya’yı fethetmiş. Oralarda Türk kültürünü geliştirmiş. O... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et