Posts Tagged ‘Bursa Devlet Hastanesi’

Sağlıkta güzel haber… Bursa Şehir Hastanesi böbrek ve karaciğer naklinde marka hastane haline gelecek

Kent merkezinde ikinci basamak sağlık hizmeti veren Bursa Devlet Hastanesi ile Çekirge Devlet Hastanesi’nin kapatılmayacağını açıklayan AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, önümüzdeki ay açılması planlanan Şehir Hastanesi... devamını oku... | Paylaş!

10

05 2019

Müjde Bursa Milletvekili Esgin’den geldi: Şehir Hastanesi açıldığında Bursa ve Çekirge Devlet hastanelerinin kapanması söz konusu değil

Sağlık Bakanlığı planlamasına göre, Çevre Yolu’nun Mudanya ve Görükle kavşakları arasında yapılan Şehir Hastanesi önümüzdeki ay hizmete açılacak. Gerçi… Hastaneye ulaşıma yönelik henüz adım atılamadı, ama konunun... devamını oku... | Paylaş!

10

05 2019

Yerel seçim kulisleri hareketleniyor… Nilüfer’de AK Parti adaylığı için Dr. Mete Ekşioğlu’nun adı geçiyor

Saklamaya hiç gerek yok, bu sütunların okurları zaten biliyorlar… Bursa Devlet Hastanesi’ne en büyük değişimi yaşatan Başhekim olarak tarihe geçen Dr. Mete Ekşioğlu’nu yıllardır severiz. Hatta, başarıyla yenilediği hastanede... devamını oku... | Paylaş!

26

09 2018

Merkezde sıkışıklığa yol açan noktaları rahatlatma projesi gündemde… İlk etapta Devlet Hastanesi Samanlı’ya gidiyor!

Sıkıntı belli… Bursa kent merkezi tarihi bölge. Merkez dışındaki kontrolsüz büyüme de plansız gelişme getirdi. Son yıllarda, merkezi rahatlatıp plansız bölgeleri geliştirmek için yerel yönetimler yoğun bir çaba içinde. Yanı... devamını oku... | Paylaş!

09

04 2017

Sağlıkta 2 kritik soru: Devlet Hastanesi taşınır mı, çok değerlenen Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki hastane alanı satılır mı?

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın’ı dinlerken çocukluk ve gençlik günlerimize gittik. Bursa’nın sağlığı yalnızca Bursa Devlet Hastanesi’ne emanetti. Halk imecesiyle yapılan, yenileme... devamını oku... | Paylaş!

28

12 2016

Çekirge’deki 94 yıllık Asker Hastanesi doğal termal suyuyla Türkiye’nin en gözde fizik tedavi merkezi olacak

Şöyle bir düşündük… 70’li yılların ortalarına kadar Bursa kent merkezinde yalnızca iki hastane vardı. Biri Tophane’deki Bursa Devlet Hastanesi, diğeri de Çekirge’deki Bursa Asker Hastanesi. Bugün Çekirge Devlet... devamını oku... | Paylaş!

30

08 2016

Bursa’da sağlık tesislerine rotasyon gibi planlama… Yıkılıp yeniden yapılacak 4 hastane yer değiştirecek

Yaşı 50’nin üstünde olan Bursalılar anımsarlar… Ahmet Vefik Paşa tarafından yaptırılan ve 1947’de Haşim İşcan’ın valiliği döneminde inşaatında halkın gönüllü çalışmasıyla bugünkü halini alan Devlet... devamını oku... | Paylaş!

01

03 2016