Posts Tagged ‘Bursa Hakimiyet’

Bursa’yı otomotiv kenti yapan ilk adımı atan, istihdam sağlayan, vergisini de Bursa’ya veren Tofaş 225 milyon Dolar’lık yatırım geliyor

Kuşku yok ki… Bursa’nın otomotivin başkenti olmasında öncü rolüyle Tofaş’ın önemli bir payı var. Yıllarca en çok işçi çalıştıran, en çok ihracat yapan fabrika olan Tofaş güreşte Kulüpler Dünya Şampiyonluğu ve... devamını oku... | Paylaş!

15

05 2019

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerinden hedefteki meslek kompozisyonu: Kim doktor olmak ister?

Okul çağına gelen çocuklara sık sık “Büyüyünce ne olacaksın?” diye sorulur. Okula gidenlerin önceliği genelde öğretmenlik olur, çünkü öğretmenleri gibi olmak isterler. Okul öncesi çocuklar arasında doktor tercihi daha çok... devamını oku... | Paylaş!

16

04 2017

Erdal Çolak: Biz onunla arkadaş değil, ayrılmayan kardeştik

Her şey gözümüzün önünden bir film şeridi gibi geldi geçti… Dün akşam gazetedeki odamızda bilgisayar klavyesinin başına geçtiğimizde, çalan telefon bizi aldı, çok eskilere götürdü. 1 ay sonra 39. yılına girecek gazetecilik... devamını oku... | Paylaş!

15

04 2015

Almanya’dan mektup var… Belkıs Önal Pişmişler’in kaleminden Saruhan Ayber

Bursa basınının gelişiminde çok özel bir yeri olan Saruhan Ayber büyüğümüzü iki hafta önce toprağa verdik. Ama başta yetişmelerine emek verdiği gazeteciler olmak üzere, dostları onu unutmadı, anılarında yaşatıyorlar. Bunlardan... devamını oku... | Paylaş!

03

11 2014

Bursa basını devrimi onunla yaptı: Saruhan Ayber

Rahmetli Armağan Gerçeksi 1974 yılında Günaydın gazetesiyle ortak olarak Bursa Hakimiyet’i yayın yaşamına soktuğunda, Bursa basınını teknolojiyle de tanıştırdı. Bursa’nın ilk ofset gazetesi olan Bursa Hakimiyet ise, İzmir’den... devamını oku... | Paylaş!

17

10 2014