Etiket: Bursa Hakimiyet

Bursa’yı otomotiv kenti yapan ilk adımı atan, istihdam sağlayan, vergisini de Bursa’ya veren Tofaş 225 milyon Dolar’lık yatırım geliyor

Kuşku yok ki… Bursa’nın otomotivin başkenti olmasında öncü rolüyle Tofaş’ın önemli bir payı var. Yıllarca en çok işçi çalıştıran, en çok ihracat yapan fabrika olan Tofaş güreşte Kulüpler Dünya Şampiyonluğu ve basketbolda Süper Lig Şampiyonluğu’nu Bursa’ya getirdi. Binlerce çocuk ve gencin spor yapmasını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerinden hedefteki meslek kompozisyonu: Kim doktor olmak ister?

Okul çağına gelen çocuklara sık sık “Büyüyünce ne olacaksın?” diye sorulur. Okula gidenlerin önceliği genelde öğretmenlik olur, çünkü öğretmenleri gibi olmak isterler. Okul öncesi çocuklar arasında doktor tercihi daha çok çıkar. Bu kez… VM Medical Park Bursa Hastanesi çocuklara, hem de ilköğretim 4. sınıf... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Erdal Çolak: Biz onunla arkadaş değil, ayrılmayan kardeştik

Her şey gözümüzün önünden bir film şeridi gibi geldi geçti… Dün akşam gazetedeki odamızda bilgisayar klavyesinin başına geçtiğimizde, çalan telefon bizi aldı, çok eskilere götürdü. 1 ay sonra 39. yılına girecek gazetecilik yaşamımızı anımsadık. Gazetecilikte ilk arkadaş olarak Erdal Çolak’ı tanıdık. Biz... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Almanya’dan mektup var… Belkıs Önal Pişmişler’in kaleminden Saruhan Ayber

Bursa basınının gelişiminde çok özel bir yeri olan Saruhan Ayber büyüğümüzü iki hafta önce toprağa verdik. Ama başta yetişmelerine emek verdiği gazeteciler olmak üzere, dostları onu unutmadı, anılarında yaşatıyorlar. Bunlardan biri de… Bir süredir Almanya’da yaşayan Belkıs Önal Pişmişler oldu. Gazetecilik... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa basını devrimi onunla yaptı: Saruhan Ayber

Rahmetli Armağan Gerçeksi 1974 yılında Günaydın gazetesiyle ortak olarak Bursa Hakimiyet’i yayın yaşamına soktuğunda, Bursa basınını teknolojiyle de tanıştırdı. Bursa’nın ilk ofset gazetesi olan Bursa Hakimiyet ise, İzmir’den gelen Saruhan Ayber’e teslim edildi. Biz 1977 yılında gazeteciliğe başladığımızda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et