Etiket: Bursa Kent Konseyi Başkanı

Bursa’nın ilk kardeş şehri olan Darmstadt, Almanya ile krizde askıya alınan ilişkilerin yeniden canlandırılmasını istiyor

Bursa’nın ilk kardeş şehri Darmstadt araç-gereçten belediyecilik alanında inceleme heyetlerine kadar çok yardımı oldu. Fakat… Almanya ile Türkiye arasında yaşanan kriz nedeniyle Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla kardeşlik ilişkisi askıya alındı. Geçen ay… Almanya’nın Frankfurt kentindeki Heimtextil... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Merinos’taki ramazan geceleriyle hemşeri dernekleri etkinlikleri Kültürpark’a gidiyor… Lunapark yanına dev etkinlik çadırı!

Geçen zaman çok uzun değil… 80’li yılların ortalarına kadar Bursa kadar çevre illerin de ilgisini çeken ve aynı tarihte başlayan iki büyük etkinlik vardı. Biri… Uluslararası Bursa Festivali adıyla düzenlenen ve yabancı ülkelerin folklor gruplarının gösteriler yaptığı festivaldi. İlk yıllar Atatürk Stadı’nda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’nın 2018 gündeminde Çin, Güney Kore ve Hindistan günleri var, Fotofest’in konuğu da Hindistan olacak

Geçen yıl, Bursa Kent Konseyi etkinlikleri arasında Japonya ve Endonezya günleri vardı. 2018’deyse Çin, Güney Kore ve Hindistan günleri yapılacak. Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni şu bilgiyi de verdi: “Bu yıl Fotofest’in konuk ülkesi Hindistan olacak. Yarışma ve ritüellerin konusu da Hindistan olarak belirlendi.” ... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa artık dünya kenti… Tam 156 ülkeden gelip yaşayanlara evsahipliği yapan Bursa’da Yabancılar Meclisi kuruluyor var

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni ile sohbet ederken şaşırtıcı bir bilgi edindik. Dedi ki: “Bursa’da tam 156 ülkeden gelip yaşayan var. Bu da Bursa’nın artık bir dünya kenti olduğunu gösteriyor.” Sonra da şunu söyledi: “BKK bünyesinde Yabancılar Çalışma Grubu’nu Yabancılar Meclisi’ne dönüştürüyoruz.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, 144 önerinin dile getirildiği Bursa Konuşuyor toplantısını rapor haline getirdi

Toplantı 21 Aralık 2017 günü yapıldı… Bursa Kent Konseyi’ne kayıtlı 444 kişi, kurum, sivil toplum örgütü ve oluşumun davet edildiği Bursa Konuşuyor buluşmasında “Nasıl bir Bursa görmek istiyorsunuz?” sorusuna cevap arandı. O gün… 17 ana başlık altında Bursa için tam 144 öneri gündeme geldi. Bu önerilerin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni futbolcu hastalığı olarak bilinen menisküs ameliyatı oldu

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni bir süredir devam eden diz ağrıları nedeniyle gittiği Doruk Hastanesi’nde cumartesi sabahı acilen menisküs ameliyatına alındı. Dr. Mustafa Esgin tarafından yalnızca operasyon bölgesine anestezi uygulanarak yapılan ve Çepni’nin de izlediği ameliyat çok başarılı geçti. Daha... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Rize’ye neden gittiğini açıkladı

Televizyonda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize’de konuşması sırasında salonda görünce Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasap Çepni’yi aradık. 3.5 yıl önce Cemalettin Torun’la birlikte il başkanlığı için gündemde olan Çepni’ye, “Cumhurbaşkanı ile il başkanlığı görüşmesi mi yaptınız?” diye açık... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rize konuşmasını televizyondan izleyenler Bursa’dan tanıdıkları 3 kişi gördüler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memleketi Rize’de AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı ve konuşma yaptı. Böylece… İlk kez bir partinin Danışma Meclisi’nde Cumhurbaşkanı konuşmuş oldu. İşte… O toplantıyı canlı yayınla izleyen Bursalılar, salonda tanıdık isimlerle karşılaştılar.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni açıkladı: Bursa artık her ay konuşacak!

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, önümüzdeki sürece ilişkin yeni bir planlama hazırlığı içinde olduklarını açıkladı. Bakış açısı şu: “Bursa’da konuşulan, halkın rahatsız olduğu önerileri Bursa Konuşuyor toplantılarında olgunlaştırıp ortaya çıkan önerileri değerlendireceğiz. Bu toplantıları da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Kent Konseyi tartışmak için gündemine aldı: Osmangazi Hipodromu kent dışına çıkmalı mı?

Kent gündemindeki konuların tartışılması ve ortak görüş için Bursa Konuşuyor etkinliklerini planlayan Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, trafikten sonra ele alınacak konuların ipuçlarını da verdi. Örneğin… 1984 yılında ilk yarışların yapıldığı Osmangazi Hipodromu’nun artık kentin gelişim bölgesinin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et