Posts Tagged ‘Bursa siyaseti’

Ertuğrul Mat, Hüseyin Suat Sungur, Recai Dinçer… 3 farklı dönemin 3 milletvekili bir araya geldi, Bursa’nın siyaset tarihi gibi fotoğraf çıktı

Ertuğrul Mat 1969 seçiminden Adalet Partisi Milletvekili seçildi. Hüseyin Suat Sungur bir sonraki seçimde, yani 1973 seçiminde AP Bursa Milletvekili oldu. Recai Dinçer ise yıllarca Teknik Ziraat Müdürü olarak Bursa tarımına hizmet... devamını oku... | Paylaş!

30

04 2019

Bursa eski milletvekili Abdülkadir Cenkçiler’i vefatının 22. yıldönümünde dostları mezarı başında andı

Bursa siyasetinin en pratik zekalı isimlerinden biriydi. Adalet Partisi’nde başlayan siyasi yaşamında, 1983’te DYP Kurucu İl Başkanlığı sürecini en yakından izleyenlerdendik. Sonra da DYP Bursa milletvekili seçildi. Siyasette farklı... devamını oku... | Paylaş!

10

04 2019

Ali Mollasalih siyaseti, siyaset de Ali Mollasalih’in üretkenliğini özlemiş… Yıldırım’da renkli siyaset üreten meclis adayı

Şöyle bir düşündük… Ali Mollasalih aktif siyasete ara vereli 10 yıl olmuş. HAS Parti’nin AK Parti’ye katılması sürecinden beri siyasette aktif değil. Oysa… Saadet Partisi Gençlik Kolları’nda efsane haline gelirken üreten renkli... devamını oku... | Paylaş!

10

03 2019

ANAP’ın 37 kurucusundan biriydi, bir dönem Bursa siyasetini dizayn etti… Fahir Sabuniş kalp kriziyle aramızdan ayrıldı

Vefatını… Olay gazetesindeki ilandan okurken, Fahir Sabuniş anıları da gözümüzde canlandı. 1983 yılının mayıs ayında tanıştık. 12 Eylül sonrası siyasi partiler kurulurken rahmetli Turgut Özal’la birlikte Anavatan... devamını oku... | Paylaş!

04

03 2019

Siyaset internette… İYİ Parti kendi televizyon kanalını kurdu, programları İl Yönetim Kurulu Üyesi Sibel Kurdoğlu yapıyor

Siyasetin en yeni partisi İYİ Parti, internet üzerinden yayın yapan Türkiyem TV ve internet haber portalı üzerinden teşkilat, tabanı ve seçmenle haberleşiyor. İşte… Bu aynı çizgide yürüme anlayışına dayalı yayıncılık İYİ... devamını oku... | Paylaş!

02

02 2019

Prof. Dr. Kayıhan Pala farklı siyaset yapıyor, sloganı da farklı: Herkes farklı, herkes eşit

Prof. Dr. Kayıhan Pala’yı daha çok Bursa Tabip Odası Başkanı olarak görev yaptığı dönemden tanıyoruz. Son dönemde Nilüfer Belediyesi ile birlikte halk sağlığı adına önemli çalışmalar yürütüyor. Yanı sıra… Kentle ilgili,... devamını oku... | Paylaş!

22

06 2018

Herkes onu “gönül adamı” olarak tanıyor… Bursa siyasetinin Demokrat Sami’si, tüm partilerin aday listelerindeki tek sanayici

Adı açıklandığında herkes için sürpriz oldu… Fakat, Sami Bilge bu kentte yıllarca siyaset yaptı, o nedenle Bursa siyasetinin yabancısı değil. Dahası… MHP’de siyaset yaparken, diğer siyasi görüşlere yaklaşımı nedeniyle... devamını oku... | Paylaş!

31

05 2018

Urfa’daki ‘siyasi tayin’ yıllarının ardından Bursa’ya dönüşünü ilan eden Faruk Çelik Büyükşehir için ilk kez konuştu: Görev düşerse kaçmam

Kuruluşundan 2011’e kadar AK Parti’nin Bursa’daki her şeyi oldu. Mahalle mahalle, köy köy çalıştı, siyasete evlerde sohbet yöntemini getirdi. Gerek güçlü Grup Başkanvekilliği döneminde, gerek üstlendiği Bakanlıklar... devamını oku... | Paylaş!

06

03 2018

Tesadüfün böylesi… AK Parti CHP ve MHP il başkanları bu dönem gıda sektöründen

MHP İl Başkanı Tevfik Topçu ile CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş yıllardır Gıda Toptancıları Sitesi’ndeki komşu işyerlerinde gıda dağıtımı yapıyorlar. Yanı sıra… AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman da İnegöl, Yenişehir,... devamını oku... | Paylaş!

13

01 2018

Hizmet eden siyasetçiye vefa… Esnaf camiası eski Bakan Faruk Çelik’i kahvaltıda ağırladı

Şurası bir gerçek ki… Bakan olsa da, olmasa da Faruk Çelik’in Bursa’da ve Bursa siyasetinde ayrı bir yeri var. Çünkü… Bunca yıldır sorun çözen ve kente dokunan siyasetçi, taban siyasetinin örnek birkaç isminden... devamını oku... | Paylaş!

21

11 2017