Posts Tagged ‘Bursa trafiği’

8 yıldır Bursa’nın trafiğini rahatlatma yanında alternatif yol haline gelen Çevre Yolu hızlı tren viyadüğü için daraltıldı: Bu çile kimseyi kızdırmadı!

Anımsıyoruz da… Çevre Yolu’nun ilk dillendirildiği 90’lı yıllarda, Bursa trafiğini doğrudan ilgilendirmeyeceği gerekçesiyle gereksiz bulanlar çıkmıştı. Gelinen noktada… 8 yıldır Bursa trafiğini İstanbul-Ege... devamını oku... | Paylaş!

31

07 2018

Kent içi trafik sıkışıklığı sabah ve akşam saatlerinde kırmızı çizgiyi aşıyor

Trafik sıkışıklığını yoğun yaşayan büyük kentlerdeki araştırma, Bursa trafiğinin hangi saatlerde yoğunluğunun arttığını da gözler önüne seriyor. Buna göre… Bursa’da trafik yoğunluğu sabah saat 08.00’den... devamını oku... | Paylaş!

30

01 2018

Bursa’da cumartesi günleri yaşanan trafik sıkışıklığı hafta içi yoğunluğunu geçti

Büyük kentlere yönelik olarak yapılan trafik sıkışıklığı araştırmasında Türkiye dördüncüsü olan Bursa’yı ilgilendiren önemli noktaya yol ve trafik uzmanı M. Tözün Bingöl dikkat çekti. Buna göre… Cuma akşamından... devamını oku... | Paylaş!

30

01 2018

Trafiği rahatlatma operasyonu… Başkan Aktaş 25 noktada dokunuşa Esentepe Kavşağı’ndan başlıyor!

Açıklamayı… Göreve geldiği ilk günden beri önceliğinin trafik olacağını hep vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yaptı ve “Küçük dokunuşlarla Bursa trafiğini çözmeyi” hedeflediğini söyledi. Haber... devamını oku... | Paylaş!

29

12 2017

Bursa’nın sıkışan trafiğine ‘üstten’ dokunuşlar dönemi başlıyor: İhale aşamasına gelen bu viyadüklerle ulaşım nefes alacak!

Bu sütunların okurları biliyorlar… Son dönemde ulaşılamaz hale gelen Bursa trafiği için sürekli çözüm projeleri hazırlanıyor. Bu kapsamda… Bir dönemin gözde çözümü olan ve yapıldıkları yıllarda çözüm de getiren bat-çık... devamını oku... | Paylaş!

11

09 2017

Bursa trafikte boğuldu… Artık hafta sonu da hafta içi de yollar geçit vermiyor, kavşaklar aşılamıyor

Pazar günü… Kentin dört bir yanından dostlar aradılar, mesajlar gönderdiler. Hepsinde de kentin her noktasında trafiğin kilitlendiği iletiliyordu. Anladığımız şu: Çok soğuk geçen kış günlerinin ardından güneş yüzünü... devamını oku... | Paylaş!

08

03 2017

Acemler’i kilitleyen trafik yükü Alman Kanalı’na kayıyor

Bugün için Bursa trafiğinin en önemli düğüm noktası olan Acemler’de yaşanan trafik düğümü azaltılıyor. Çünkü… Hem İzmir yönünden gelip Yakın Çevre Yolu’na çıkmak isteyen araçları için Acemler Köprülü... devamını oku... | Paylaş!

19

11 2016

Bursa’nın her yerinde sıkışan trafiğe ilk neşter: Kritik 3 noktaya viyadükle çözüm!

Bu sütunların okurları gelişmeleri yakından izliyorlar… Bursa trafiği kentin her noktasında son bir yıldır hissedilir şekilde sıkışmaya başladı. Gerçi… Son dönemde sık sık eleştiriliyor, hatta trafikte sıkışıp kalanlarca... devamını oku... | Paylaş!

19

11 2016

Bayram sürprizi rekorla geldi… Okulların açılışına planlanan Mudanya Kavşağı 48 iş gününde bitirilip açıldı

Bu satırları yazmak üzere bilgisayarımızın karşısına geçip klavyenin başına oturduğumuz sırada Mudanya Kavşağı’nda heyet halinde inceleme vardı. İncelemeye… Kavşağın ihalesini yapan Karayolları Bölge Müdürlüğü... devamını oku... | Paylaş!

10

09 2016

Büyükşehir Mudanya Kavşağı için hedefi belirledi: 1 ayda İzmir ana yolu açılacak, 2 ayda kavşak tümüyle bitecek!

Bursa trafiği içinde tıkanma noktasıydı. Ayrıca U dönüşü yapılamayan kavşak olarak belki de en özel projeye sahipti. Sonunda… Hem Bursa’nın bugünündeki trafik yoğunluğunu karşılayabilmesi, hem stadyumun bağlantı yollarıyla... devamını oku... | Paylaş!

27

06 2016