Etiket: Bursa Valisi

Hedef büyük… Bursa’yı turizmde Avrupa Ligi’ne çıkarmak için kollar sıvandı, ilk büyük adımı BEBKA attı

Turizm yükselen değer… Akdeniz gibi denizi, güneşi, kumu olmasa da Bursa tarihi, kültürü, doğasıyla yeni turizm anlayışının sembolü olacak bir kent. İşte… Bu gerçeği yaşama geçirmek üzere ilk adımı kısa adı BEBKA olan Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı attı. BEBKA yönetim kurulu olarak Bursa Valisi Yakup... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kentin doğusunda 2 ilçe ve 3 OSB’nin atıklarını arıtıp temizliyor… İmeceyle kuruldu, Türkiye için model oldu

Aslında… Gerçek anlamda bir imece efsanesi olarak yapıldı. 1998 yılında, dönemin Bursa Valisi olan Orhan Taşanlar kuruluşu için harekete geçtiğinde öncülüğü rahmetli Şükrü Şankaya üstlendi. Kuruluşta… Bursa’nın doğusunda yer alan sanayi tesislerinin atıklarını kâr amacı gütmedenarıtmayı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türkiye’deki tarihi kentlerin tüm tarihi çarşılarına yönetim modeli olacak yasa için ilk adım Bursa’da atıldı, Vali ‘ortak akıl’ toplantısı yaptı

Aslında… Temelini Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği’nin oluşturduğu Türkiye Tarihi Çarşılar Federasyonu Başkanı Muhsin Özyıldırım’ın 30 Aralık 2007’de bu sütunlarda duyurduğumuz önerisiyle başladı süreç. Yıllarca… Bursa’daki tarihi çarşı ve hanların sorumluluğunun yalnızca... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Valilikte belediyelerin katılımıyla 6 ay önce çalışmaları başlatılan ova koruma bölgesi planı uzayınca sorunlar çözülemedi

Haberi… 21 Eylül 2018 günü duyurduk. Dönemin Bursa Valisi olan İzzettin Küçük başkanlığında yapılan ve Büyükşehir, Osmangazi, Yıldırım, İnegöl, Gürsu belediye başkanlarının katıldığı toplantıda “ova koruma sınırında kalan mahallelerde imar barışı” sorunları ele alındı. Toplantıda… Planda tarım... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

50 gündür görevde olan Vali Canbolat’ın önceliği turizm: Bursa için aynı masanın etrafında birleşebilmeliyiz

Yılın son günüydü… Bursa Valisi Yakup Canbolat 50 günlük görev süresinin kamu dışındaki ilk ziyaretini Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar’a yaptı. Ziyarette… 50 gün çok kısa bir süre olmasına karşın, Vali Canbolat zaten bildiği, fakat mülki idaresini üstlendiği Bursa’ya çabuk adapte olduğunu,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Tasarruflar hep Bursa’yı etkiliyor… Ankara-Bursa arasında yapılacak Anadolu Otoyolu artık 2023 hedefinde yer almıyor

Arşivimizi açıp baktık… İlk olarak 03 Şubat 2011 günü duyurmuşuz. Dönemin Ulaştırma Bakanı olan Binali Yıldırım’ın açıkladığı Cumhuriyetin 100. yılı hedefli projeler arasında Anadolu Otoyolu projesi de yer alıyordu. Proje… 2023’te bitirilmek üzere Bursa’dan Ankara’ya otoyol... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İzzettin Küçük’ü ‘birikimli Vali’ olarak uğurluyoruz, enerjisi yüksek yeni Vali Yakup Canbolat mesajlarını sosyal medyadan verdi

1 Haziran 2016 tarihinde Şanlurfa Valiliği görevinden Bursa Valiliği’ne atandığında İzzettin Küçük hakkında çok fazla bilgimiz yoktu. Fakat… Göreve gelişinin 15. gününde 15 Temmuz darbe girişimi yaşamasına karşın 2 yıl Bursa’da farklı bir Vali olarak görev yaptı. Sessiz, fakat ayrıntıları izleyen tarzı,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bir zamanlar Kerevit Festivali düzenlenen ve kerevit ihracatıyla canlanan Uluabat Gölü’nü temizlemek için şimdi de arıtma yatırımı

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın, tarihi ve doğal güzellikleriyle dünyada görülmesi gereken yerler listesinde yer alan Gölyazı ve Uluabat Gölü’nü kirlilikten arındırmak için kolları sıvadığını anlatan haberi okurken geçmişe daldık gitti. Öyle çok uzak geçmiş de değil, 80’li yılların... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Vali Başkanlığında kritik toplantı: Ova koruma sınırında kaldığı halde yapılaşan mahallelere imar barışıyla düşük yoğunluklu plan geliyor!

Daveti… Bursa Valisi İzettin Küçük yaptı. Toplantıya da, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ile belediyelerin imar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türkiye’nin dünyaya uzanan merhamet eli Kızılay’dan Bursa için 2 özel proje: Yaşlı Bakımevi ve Yoğun Bakım Hastası Evi

Hiç tartışmasız… Yaşanan herhangi bir felaket ya da afet anında insanların yardımına ilk koşan daima Kızılay oluyor. 150 yıldır bu böyle. Üstelik… Eskiden savaş gibi felaketler, deprem gibi doğal afetler Kızılay’ın yardıma koşması için yeterli olurdu. Son zamanlarda bunlara meteorolojik nedenlere dayalı sel... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et