Etiket: Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda AK Parti Nilüfer Kadın Kolu’ndan Nilüfer’e özel kutlama: Zafer Konseri

Kuşku yok ki… Nilüfer ilçesi AK Parti açısından farklı ve zor bir yer. Çünkü, Nilüfer seçmeniyle AK Parti bir türlü uyum sağlayamıyor. Bu nedenle… AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak bazen belediyeye muhalefet çıkışları, bazen siyasi stratejileriyle seçmene ulaşma çalışmalarını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’de koordinatörlere nefes aldırmayan hafta sonu mesaisi… 57 kişiyle yüz yüze görüşme, 353 kişiyle de anket yapacaklar

Başlangıçta… “Hemen gerçekleşecek bir görev değişikliği” izlenimi vardı. Fakat AK Parti’de 4 yıla yakın süredir İl Başkanlığı yapan Cemalettin Torun’un görevi bıraktığını açıklamasına karşın, yeni atama henüz yapılamadı. O nedenle… Hemen olması beklenen değişim, ikinci haftasını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Vatandaştan gelen yoğun davet üzerine Bursa’ya geliyor… Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 Nisan’da Atatürk Stadyumu Meydanı’nda

Açıklanan ilk programa göre 26 Şubat günü Bursa’ya gelecek, toplu açılışlar için düzenlenen törende Bursalılarla buluşacaktı. Fakat… Aynı gece, programın ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Ardından da, 5 Mart Cumartesi günü bu sütunlarda şu gelişmeyi paylaştık: Gözler yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’nın İstanbul, İzmir ve Mudanya girişlerini birbirine bağlayacak 2 yol için düğmeye basıldı

Karayolları Bölge Müdürü olduğu dönemde bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak için sık sık sohbet ederdik. Bursa’nın büyük Karayolu projelerine imza atıp dev kavşakları planlayan Turgay Mesci artık bilgi ve deneyimlerini Uludağ Üniversitesi öğrencileriyle paylaşıyor. Trafik sıkışıklığının bunalttığı, başta... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Fotoğraf sergisini torunu Eymen’le birlikte gezip vatandaşlarla sohbet eden Başkan Altepe’nin keyfi bir başkaydı

6 yıl önce ilk kez düzenlendiğinde, Paris’in batısındaki dünyanın en büyük fotoğraf festivali olarak kabul ediliyordu. Bursa’nın Fotofest’i bu özelliğiyle, Türkiye’deki ilk fotoğraf festivali olarak başladı. Gerçi… Şimdilerde hem bazı Avrupa ülkelerinde, hem de Türkiye’deki bazı kentlerde fotoğraf... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’dan çarpıcı sabah trafiği manzaraları… Hangi saatlerde Bursaray, hangi saatlerde araç yoğunluğu yaşanıyor?

Bugün Bursa’da trafikten şikayet ederken, toplu taşıma konusuna da yansıyan bir durum var ki, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe yıllardır her fırsatta tekrarlıyor. Başkan’ın söylediği şu: “Bursa’da resmi kurumlarla fabrikalarda mesai aynı saatte başlıyor. O nedenle sabahları belli bir süreçte ulaşım... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Altepe şaşkına döndü… BTM’deki simülatörü kim, nasıl, nereden, neden durdurdu?

Yaşananları Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe anlattı: “Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde işletmeci tarafından çalıştırılan kiralık bir simülatör var. Bir gün baktım simülatör çalışmıyor. Meğer işletmeci kirayı ödememiş, Amerika’daki mal sahibi ta oradan sistemi kilitleyip kapatmış.” Sonra da şunu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Efkan Ala’nın Bursa’ya takdim edildiği mitingde asıl mesajı Bülent Arınç verdi: Buradayız, bir yere gitmiyoruz!

1 Kasım seçimi için Bursa’daki tek meydan mitingini caddede de olsa AK Parti yaptı. Katılımla ilgili tartışmalar yapılsa da, başka miting olmadığı ve olmayacağı için Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu seçim sürecinin tek siyasi etkinliği oldu. Bununla birlikte… Davutoğlu’ndan önce platformda konuşma verilen isimlere... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Termal Park’ta Almanya’dan Bad Füssing projesi örnek alındı

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin geliştirdiği Kültürpark içindeki Termal Park projesi ciddi bir araştırma-incelemeye dayanıyor. Nitekim… Bursa’nın termal potansiyelini değerlendirecek projeler planlanırken, öncelikle Avrupa’nın bu alanda ne durumda olduğu da incelendi. Almanya ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mustafakemalpaşa’ya gençlik ve yaşam katacak proje!

Açıkça söylemek gerekirse… Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ı dinlerken heyecanlandık. Çünkü… Bugüne kadar bir ilçede tasarlanan en büyük gençlik, spor ve sosyal yaşam merkezi projesini gerçekleştiriyor olmanın heyecanını ve gururunu yaşıyor. Hem de… Bedeli tam 20 milyon lira olan dev bir proje... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et