Etiket: Büyükşehir Belediye Başkanı

Bursa’da, aralarında belediye başkanlarının da bulunduğu 75 bin civarı Dumlupınar Üniversitesi mezunu var

Bursa’da 75 bin civarı Dumlupınar Üniversitesi mezunu var. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da yüksek lisansını yaptı. Gürsu’nun efsane belediye başkanı rahmetli Cüneyt Yıldız da bu üniversite mezunu. Dumlupınar Üniversitesi Mezunları Derneği Başkanı Mutlu Çınar’ın organizasyonuyla Bursa’ya gelen... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Büyük zaferin 97. yıldönümünde Dumlupınar’daki şafak buluşmasına Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Aktaş da katılıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı’na giden süreçte Büyük Önder Atatürk askerlere “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” emrini Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde verdi. Büyük Taarruz’un sonundaki meydan muharebesi de Dumlupınar’da yaşandı. İşte… Bu topraklarda 29 Ağustos şafağında anma var. Şafakta... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz’dan AK Parti’li Osmangazi Belediye Başkanı Dündar’a dostluk ziyareti

CHP’den seçilen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz 31 Mart’ta seçilen belediye başkanlarını ziyareti sürdürüyor. Kendi partisinden Nilüfer ve Gemlik belediyeleri yanında, AK Parti’den seçilen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ı ziyaretin ardından, AK... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’dan Dumlupınar’a ‘29 Ağustos şafağında zafer nöbeti’ tutmak için gidecekler, Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş da kafilede olacak

29 Ağustos, Kurtuluş Savaşı mücadelesinin en önemli merkezlerinden Dumlupınar Zaferi’nin 97. yıldönümü. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ünlü “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” emrini verdiği Zafer Tepe de burada. Bu tarihi gün için… Kent Kültürü Derneği Başkanı ve Dumlupınar Üniversitesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Teşkilata daha fazla zaman ayırmak isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 ziyareti iptal edip erkenden Merinos’a geldi, masasındaki herkesi uzun uzun inceleyerek sanki fotoğraf çekti

Siyasette… Vatandaşın katılımı için çağrı yapılan toplantıların açıklandığı saatten en az 1 saat sonra yapılacağı bilinir. Mitingler için de böyle. Hele liderlerin katılacakları mitinglerde 3 saati bulan sarkmalar yaşanır. Bugüne kadar… Açıklanan saate uyan iki lider izledik. Biri rahmetli Süleyman Demirel’di.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

En zor yere AK Parti kalabalık toplamayı başardı, ama ‘sıkıntı’ olduğunu Cumhurbaşkanı’nın açıkladığı hızlı tren yakında geleceğe benzemiyor

Açıkça söylemek gerekirse… Bu sıcakta, kente çok uzak ve ulaşımı zor bir noktada otoyol açılışı için bu kadar büyük kalabalık toplanacağını sanmıyorduk. Gördük ki… AK Parti İl Başkanlığı 3 gün gibi çok kısa süreye karşı çok iyi organize olmuş. Çevre Yolu’ndan otoyola ayrıldıktan sonraki gişelerin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’nın umudu olan termal turizme Koreli turist pek sıcak değil!

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ilk günden beri turizm hedefini dillendiriyor. Son dönemde termal turizmi için de önemli projeler geliştiriyor. Acaba… Güney Kore’den Bursa’ya daha çok turist gelmesinde termal turizmi etkili olabilir mi? Panelde salondan gelen bu soruya Güney Kore Ankara Büyükelçisi Hong-ghi Choi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Karşılıklı görev yapan iki büyükelçiler ilk kez Bursa’da bir panelde buluştu, Güney-Kore-Türkiye arasındaki turizm işliksinin temelleri atıldı

Biri… Türkiye’nin Seul Büyükelçisi D. Ersin Erçin, diğeri Güney Kore’nin Ankara Büyükelçisi Hong-ghi Choi. Aslında… Büyükelçi D. Ersin Erçin’in anımsattığı gibi, Türkler daha Anadolu’ya göç etmeden önce Asya’nın Mançurya bölgesinde Kore ile komşuydular. Yanı sıra, hepimizin bildiği Kore... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Vali başkanlığındaki milletvekilleriyle toplantıda bürokratlara siyasi irade uyarısı: Hızlı tren, dağ yolu, ulaşım dosyalar masanızın üstünde bulunsun!

Daveti… Bursa Valisi Yakup Canbolat yaptı, toplantının başkanlığını da üstlendi. Bir anlamda, yatırımcı bakanlıkların Bursa’daki il müdürleriyle AK Parti’nin Bursa milletvekillerini buluşturdu. Toplantıda… Milletvekillerinin yanı sıra AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ‘felsefi’ mesajında kime ne söylemek istedi?

Sosyal medyayı iyi kullanan siyasetçilerden olan AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman felsefi bakışı olan özel kapsamlı ve hedefli bir mesaj paylaştı. Salman… Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’la birlikte fotoğrafının yer aldığı sosyal medya paylaşımında şunu yazdı: “Kötülerin kazanması için iyilerin de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et